La Liga, 28. kolo, 08.04.2023, 21:00 h
Real Madrid
Real Madrid 2:3 Villarreal
Villarreal

Villarreal okrenuo Real na Santiago Bernabeuu, Barcelona sve bliže tituli prvaka

Branimir Korać • subota, 08.04.2023.

Villarreal je na Santiago Bernabeuu upisao pobjedu protiv madridskog Reala s 3:2 i tako pomogao Barceloni da se još malo približi naslovu prvaka Španjolske...

Katalonci su zasigurno s velikom pozornosti pratili dvoboj između Real Madrida i Villarreala te se nadali pomoći gostiju. Ona je stigla i Villarreal je slavio usred Madrida s 3:2.

Igraj na utakmice La Lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Međutim nije Villarreal igrao za Barcelonu, igrao je prvenstveno za sebe jer se nada i bori za četvrtu poziciju koja vodi u Ligu prvaka. Tamo je trenutno Real Sociedad, a nakon ovog susreta momčad iz San Sebastiana ima četiri boda više od Villarreala.

Real je pak sretno poveo autogolom Paua Torresa u 16. minuti i činilo se da sve ide smjerom koji je većina i predviđala. međutim Villarreal je imao svoje planove i do odlaska na odmor uspio je poravnati preko Samuela Chukwuezea.

U drugom dijelu krasan gol postigao je Vinicius Junior i ponovno je doveo Real Madrid u vodstvo, ali nisu Madriđani uspjeli doći do još jednog pogotka s kojim bi prelomili utakmicu.

Dapače, Jose Morales poravnao je u 70. minuti na 2:2 nakon čega je Carlo Ancelotti odmah na travnjak poslao Luku Modrića. Modrić je odmah dobro krenuo, imao je nekoliko odličnih poteza, stvorio krasnu priliku za Asensija i onda u 80. minuti Villarreal iznenada dolazi do preokreta. Chukwueze krasnim udarcem izvana zabija za preokret i 3:2 Villarreala.

Pokušavao je domaćin vratiti prednost na svoju stranu, ali nije išlo, gosti su odnijeli tri vrlo vrijedna boda.