Lyon 3:1 Rennes
Rennes

Lyon proradio u drugom poluvremenu i preokretom svladao Majerov Rennes

Branimir Korać • nedjelja, 09.04.2023.

U prvom nedjeljnom susretu 30. kola Ligue 1 Lyon je ugostio Rennes i upisao pobjedu 3:1. Rennes je igrao dobro u prvom dijelu susreta, ali nastavak je pripao domaćinu...

Lyon je nastavio seriju utakmica bez poraza i došao je u poziciju da je borba za Europu realnost. Nova pobjeda upisana je u Lyonu protiv Rennesa koji je svladan s 3:1.

Igraj na utakmice Ligue 1 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Domaćin je u prvom poluvremenu izgledao loše, sve su se češće čuli zvižduci s tribina i tek nakon sat vremena igre proradili su igrači Lyona.

Rennes je odlično krenuo i poveo već u 11. minuti golom Gouirija. Lyon je imao velikih problema s pressingom Rennesa i tek kada je taj presing malo posustao, domaćin je zaigrao bolje.

U 60. minuti Lyon je došao do poravnanja krasnim golom Tolissa koji je dobio loptu na 20-ak metara i bez razmišljanja opalio u bliži gornji kut.

Osam minuta kasnije Lacazette bježi obrani gostiju i iz blizine iz voleja zabija za 2:1 i preokret.

Rennes je dosta pao u drugom dijelu i Barcola je samo postavio konačnih 3:1.

Dejan Lovren nije igrao za domaćina, a kod gostiju Lovro Majer odradio je 70 minuta i imao je jedan dvoboj s Lacazetteom u svom kaznenom prostoru, napadač Lyona je pao, bilo je granično, ali VAR pregled potvrdio je da nema kaznenog udarca.