Golijada u Valladolidu, Almeria bježi iz zone ispadanja

Petar Jenjić • nedjelja, 09.04.2023.

Odigrane su još tri utakmice 28. kola španjolske Primere. Valladolid i Mallorca remizirali su u golijadi, Cadiz je slavio kod Betisa, dok je Almerija bila bolja od Valencije...

U susretu 28. kola španjolskog nogometnog prvenstva Real Betis je na svom Benito Villamarinu izgubio od Cadiza s 2:0 ostavši bez važnih bodova u borbi za Ligu prvaka.

Igraj na utakmice Primere na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Jedan od ključnih trenutaka susreta dogodio se u 38. minuti kada je domaćin ostao s igračem manje nakon što je isključen Sergio Canales. U nastavku susreta Cadiz je golovima Rubena Alcaraza u 53. minuti i Christopeha Ramosa u 59. stigao do velike prednosti.

Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješene su u 61. minuti kada je domaćin ostao s devet igrača nakon što je "pocrvenio" i Aitor Ruibal. Betis je sada šesti s 45 bodova, dok je Cadiz na 14. poziciji s 31 bodom.

U ranije odigranom susretu Real Valladolid i Real Mallorca su odigrali 3:3. Domaćin je nakon prvog poluvremena vodio s 1:0, a u nastavku susreta palo je čak pet golova.

Mallorca je s dva gola okrenula rezultat u svoju korist, Valladolid je uzvratio s dva gola stigavši do prednosti 3:2, da bi gosti u četvrtoj minuti nadoknade izjednačio.

Za Valladolid su golove zabili Kike Perez, Selim Amallah i Monchu, dok su za Mallorcu zabijali Vedat Muriqi i Manu Morlanes.

Gonzalo Melero i Srđan Babić bili su strijelci za Almeriju koja je na domaćem terenu bila bolja od Valencije s 2:1. Jedini pogodak za Šišmiše zabio je Samu Castillejo.

Današnjim bodovima domaćin je stigao na okruglih 30 i izašao iz zone ispadanja. Valencia ima tri manje.