Ostali sportovi

Andrej Gaćina tijesno poražen na startu turnira u Kini

Petar Jenjić • utorak, 11.04.2023.

Andrej Gaćina nije se uspio plasirati u drugo kolo WTT turnira u Xinxiangu, a bolji od njega bio je Ruwen Filus iz Njemačke...

Na startu WTT turnira u kineskom Xinxiangu nastupio je hrvatski stolnotenisač Andrej Gaćina koji je za protivnika imao Ruwena Filusa.

Igraj na stolnoteniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Njemački igrač, trenutno 33. na svijetu, bio je na nizu od pet uzastopnih poraza, a prekinuo ga je upravo protiv hrvatskog predstavnika kojeg je svladao u pet setova.

Gaćina je bolje otvorio meč i uzeo prvi set s 11:8, nakon čega Nijemac dobiva sljedeća dva s 11:9 i 11:4. U četvrtom smo gledali veliku borbu u kojoj su oba igrača propustila neke šanse, a na koncu je slavio Hrvat sa 16:14.

Ipak, u posljednjem setu, Filus je ponovno bolji te slavi s 11:6. Na internacionalnoj razini, Gaćini je ovo peti poraz u šestom meču ove godine.