Vidin AEK 27. put izborio prolazak u finale Kupa

Branimir Korać, HINA • srijeda, 12.04.2023.

Nakon uvjerljive pobjede u prvom susretu, AEK je izborio prolaz u finale Kupa unatoč porazu u uzvratu. Tih 2:1 nije bilo dovoljno Olympiakosu za prolaz...

Nogometaši atenskog AEK-a po 27. put su izborili plasman u finale grčkog Kupa.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

AEK je u uzvratnom susretu polufinala poražen u Pireju od Olympiakosa s 1:2, no atenski sastav je obranio 3:0 pobjedu iz prve utakmice.

Olympiakos je poveo u 27. minuti udarcem glavom Mathieua Valbuene, ali je AEK izjednačio u 52. minuti nakon što se udarac Levija Garcije odbio od noge Usaina Baa i završio u domaćoj mreži.

Hwang In-Beom je u 57. minuti doveo domaći sastav u novo vodstvo, no to nije bilo dovoljno za ulazak u finale.

Hrvatski reprezentativac Domagoj Vida nije nastupio za AEK koji je izborio 27. finale Kupa, a do sada je slavio 15 puta. Rekorder je Olympiakos sa 28 naslova pobjednika Kupa.

U drugom polufinalnom ogledu u četvrtak se sastaju PAOK i Lamia, a PAOK je u prvom susretu na gostovanju slavio sa 5:1.