Hrvat osvaja trofej: Kotarski se pridružio Vidi u finalu Kupa

Branimir Korać, HINA • četvrtak, 13.04.2023.

Nogometaši atenskog AEK-a i solunskog PAOK-a izborili su plasman u finale 81. izdanja grčkog nogometnog Kupa.

Nogometaši PAOK-a su izborili plasman u finale nakon što su u uzvratnom susretu polufinala odigrali 1:1 protiv Lamije i tako obranili uvjerljivih 5:1 iz prve utakmice.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Solunski sastav je poveo u 25. minuti golom Stefana Schwaba iz jedanaesterca, a izjednačio je Georgios Manousos u 51. minuti.

Hrvatski vratar Dominik Kotarski pratio je utakmicu s PAOK-ove klupe za pričuve.

PAOK će u finalu 20. svibnja igrati protiv AEK-a koji je u polufinalu bio bolji od Olympiakosa.

Atenski sastav je u prvom susretu na svom terenu slavio s 3:0, a u srijedu je u Pireju u uzvratu izgubio s 1:2.

Olympiakos je poveo u 27. minuti udarcem glavom Mathieua Valbuene, ali je AEK izjednačio u 52. minuti nakon autogola Uaina Ba.

Hwang In-Beom je u 57. minuti doveo domaći sastav u novo vodstvo, no to nije bilo dovoljno za ulazak u finale. Hrvatski reprezentativac Domagoj Vida nije nastupio za AEK.

AEK je izborio 27. finale Kupa, a do sada je slavio 15 puta, dok je PAOK ušao u 21. finale pri čemu je slavio osam puta.

Rekorder je Olympiakos sa 41 finalom i 28 naslova pobjednika Kupa.