Konferencijska liga, nokaut faza, četvrtfinale - prve utakmice, 13.04.2023, 18:45 h
Gent
Gent 1:1 West Ham
West Ham

West Hamu remi u Belgiji na otvaranju četvrtfinala Konferencijske lige

Branimir Korać • četvrtak, 13.04.2023.

Odigran je prvi susret četvrtfinala Konferencijske lige, a u njemu su Gent i West Ham remizirali 1:1. Odluka o prolazu past će u Londonu...

West Ham može biti puno zadovoljniji rezultatom prvog dvoboja četvrtfinala Konferencijske lige protiv Genta. U gostima u Belgiji odigrao je 1:1, domaćin je imao više udaraca na gol (20:4) i rezultat uopće nije loš za Engleze.

Igraj na utakmice Konferencijske lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Uzvrat u Londonu tako će dati putnika u polufinale, sada će West ham biti u prednosti, imat će navijače iza leđa i probat će doći do pobjede.

Prvo poluvrijeme bilo je produženo za čak osam minuta, a među glavnim razlozima su svakako VAR provjere nakon što je lopta dva puta završila u mreži Genta.

Prvo je Aguerd zatresao mrežu domaćina u 40. minuti, ali zbog igranja rukom nakon VAR provjere pogodak nije priznat.

Nekoliko minuta kasnije novi pogodak, ovaj put Dannyja Ingsa koji je poslao loptu u mrežu, provjeravalo se je li bilo zaleđa, ali bilo je sve čisto.

U drugom dijelu Hugo Cuypers je izjednačio, pokušavali su domaćini doći do preokreta, ali nisu bili precizni i ostalo je 1:1.