Juventusu mala prednost protiv Sportinga, St. Gilloise i Sevilla do gostujućih remija

Branimir Korać • četvrtak, 13.04.2023.

Odigrani su prvi susreti četvrtfinala Europske lige. Jedini koji je u večernjem terminu slavio je Juventus koji je svladao Sporting...

Belgijski St. Gilloise najugodnije je iznenađenje ovosezonskog izdanja Europske lige. I nakon prvog susreta četvrtfinala ima dobar rezultat, remizirao je u Leverkusenu protiv Bayera 1:1.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Belgijci imaju veliku priliku, na svom stadionu tražit će pobjedu s kojom će pokušati doći do prolaza u polufinale.

U Leverkusenu su gosti poveli golom Victora Bonifacea početkom drugog poluvremena, ali Florian Wirtz u zadnjih deset minuta izjednačio je na 1:1 i u uzvratu se kreće od nule.

Juventus je u Torinu slavio 1:0 protiv Sportinga i nosi prednost na uzvrat u Lisabonu. Nije to bila bajna večer Juventusa, ali pobjeda je tu i prednost uoči uzvrata.

U završnici prvog poluvremena Juventus je ostao bez prvog vratara Wojciecha Szczesnyja koji se nije dobro osjećao i napustio je igru.

U nastavku susreta stigao je i jedini pogodak. Nakon ubačaja pred gol glavom je pucao Dušan Vlahović, Coates je odbio loptu s gol linije, ali do nje je došao Gatti koji zabija za 1:0.

Rezultat se više nije mijenjao, Juventus nosi u Lisabon malu prednost.

Manchester United imao je 2:0 protiv Seville, ali s dva autogola vratio je Španjolce u utakmicu u samoj završnici.

U prvom dijelu Marcel Sabitzer postigao je dva pogotka i poveo United prema pobjedi, ali završnica je bila loša po domaćina.

Prvo je u 84. minuti Jesus Navas iskosa pucao, a Malacia pokušao blokirati njegov udarac, no lopta je završila od njegove noge u mreži.

U sudačkoj nadoknadi glavom je pucao En Nesyri, dojam je da ta lopta ne boi išla u gol, ali pogodila je u glavu Maguirea i završila u golu.

Ivan Rakitić kod gostiju je odradio cijelu utakmicu.