Druga nogometna liga, 23. kolo, 15.04.2023, 13:00 h, Stadion Kantrida, Rijeka
Suci: Domagoj Kečinović, Filip Đerđ, Marko Reljan
2:0(0:0) Grobničan
Grobničan

Opatija golovima iz kaznenih udaraca stavila Grobničan u još težu poziciju

Branimir Korać • subota, 15.04.2023.

Dvije momčadi koje su u prošlom kolu podbacile i upisale poraz, susrele su se na Kantridi, a iskupila se Opatija koja je slavila protiv Grobničana s 2:0...

Uroš Arsenijević
56'
13
Baltazar Anton Bogolin
77'
23
Marin Grujević
77'
4
Igor Jugović
77'
11
Nemanja Kašiković
90'+1'
Karlo Milinović
8'
30
Antonio Belobrajdić
31'
16
Ivan Rupčić
46'
4
Franko Bosančić
66'
22
Domagoj Prtenjača
66'
Predrag Stilinović

Opatija je ozbiljno shvatila dvoboj protiv susjednog Grobničana, od početka je igrala angažirano i stvarala prilike te je na kraju ipak zasluženo slavila.

Igraj na utakmice SuperSport Druge NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Predrag Stilinović imao je i dosta pehova, vrlo rano ostao je bez dvojice igrača zbog ozljeda, ali njegova momčad ipak je izdržala prvo poluvrijeme bez primljenog gola.

U 14. minuti prvi put je Opatija ozbiljno zaprijetila preko Kukoča koji je dobro pucao, loptu odbija vratar Curać, Pejanović pada u 16 metara, ali nema kaznenog udarca.

U 32. minuti još jedna jako dobra prilika, ali i jednako tako dobra intervencija Curaća. Ajayi je dobio loptu u prostor, ušao u 16 metara, ali nije zabio.

Odmah na startu drugog poluvremena domaćin dolazi do pogotka. Dosuđen je kazneni udarac za Opatiju nakon pogreške Milinovića, a Kukoč s 11 metara pogađa za vodstvo.

Opatija je bila bolja, stvarala prilike, a jednu vrlo dobru nije realizirao iskusni Junuzović koji je pucao glavom pokraj gola.

Novi kazneni udarac dosuđen je u 74. minuti kada Rupčić ruši Ajayija, a Kukoč još jednom s 11 metara pogađa za 2:0.

Do kraja susreta Opatija je rutinski zadržala prednost i odnijela pobjedu 2:0 čime Grobničan ostaje u opasnoj zoni na pretposljednjem mjestu.