Sjajan gol Kramarića za bod kod Bayerna, Borussia D. prokockala pobjedu s igračem više

Petar Jenjić • subota, 15.04.2023.

Odigrane su četiri utakmice 28. kola njemačke Bundeslige, a posebno se izdvaja sjajan pogodak Andreja Kramarića koji je iz slobodnog udarca donio bod Hoffenheimu u gostima kod Bayerna...

Bayern - Hoffenheim 1:1

Odlične rezultate nastavlja ostvarivati Hoffenheim u posljednje vrijeme koji je danas imao jako velik izazov - gostovanje kod Bayerna na Allianz Areni.

Igraj na utakmice Bundeslige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Bavarci su imali vodstvo, ali bod gostima donio je izvrsni hrvatski internacionalac koji se stopio s formom cjelokupne momčadi te igra izvrsno.

Nakon prvog poluvremena domaćin je imao pogodak prednosti. Poentirao je Benjamin Pavard u 17. minuti na proigravanje Kingsleyja Comana.

Stanje na semaforu nije se mijenjalo sve do 71. minute, a tada je Hoffenheim stigao do poravnanja. Zabio je Andrej Kramarić koji je ponovno potvrdio jako dobru formu u zadnje vrijeme.

Hrvatskom nogometašu ovo je bio četvrti pogodak u zadnjih pet utakmica za klub koji se rezultatski podiže nakon katastrofalnog perioda nešto prije Svjetskog prvenstva i početkom 2023. godine. Preuzeo je odgovornost za slobodan udarac i sjajno opalio s više od 20 metara.

Kramarić je odigrao cijelu utakimcu za goste, dok za Bayern nije igrao Josip Stanišić.

RB Leipzig - Augsburg 3:2

Do treće uzastopne pobjede u svim natjecanjima stigao je RB Leipzig koji je na domaćem terenu s 3:2 bio bolji od Augsburga.

Gosti su poveli nakon samo pet minuta igre pogotkom Arnea Maiera, međutim, u sljedećih pola sata Leipzig postiže čak tri pogotka. Prvo je pogodio Kevin Kampl, da bi sljedeća dva gola zabio Timo Werner.

Zaostatak je smanjio Ruben Vargas u 82., no rezultat se nije promijenio do kraja.

Joško Gvardiol odigrao je cijelu utakmicu za domaću momčad, dok je Dion Drena Beljo igrao do 61. minute. David Čolina nije ulazio u igru.

Stuttgart - Borussia Dortmund 3:3

Veliku priliku izjednačiti se s Bayernom na vrhu ljestvice proputila je Borussia Dortmund koja je remizirala kod Stuttgarta 3:3, iako je veći dio susreta igrala s igračem više.

Nakon prvog poluvremena gosti iz Dortmunda vodili su s 2:0. Prvo je zabio Sebastian Haller u 26. minuti, a sedam minuta kasnije i Donyell Malen.

U 39. minuti Stuttgart je ostao s igračem manje nakon drugog žutog kartona Konstantinosa Mavropanosa. Ipak, zaostatak su smanjili u 78. minuti preko Tanguyja Coulibalyja koji je ušao četiri minute ranije.

Junak Stuttgarta činilo se da je postao Josha Vagnoman koji je zabio za izjednačenje u 84. minuti. Bio mu je to drugi pogodak u drugom uzastopnom kolu.

U trećoj minuti sudačke nadoknade stiže novo vodstvo Borussije. Zabio je Amerikanac Giovanni Reyna koji je svega desetak minuta ranije ušao u igru.

I onda u zadnjim sekundama susreta Stuttgart dolazi do vrijednog boda, a Vagnoman je ovoga puta bio asistent, strijelac Silas. Borna Sosa proveo je na terenu svih 90 minuta.