Basit Akinola Jabita 67'
Trnje

Osam golova u Sesvetama, domaćin se vraća na drugo mjesto

Petar Jenjić • subota, 15.04.2023.

Nogometaši Sesveta u jednoj jako zanimljivoj utakmici svladali su Trnje s visokih 5:3 i vratili se na drugo mjesto ljestvice u SuperSport Drugoj NL...

Jozef Kuqi
56'
28
Leon Petrović
56'
21
Fran Čuljak
74'
13
Sven Opačić
75'
3
David Kovačić
90'+2'
Basit Akinola Jabita
59'
8
Denis Ceraj
59'
29
Fran Došen
65'
7
Marko Bibić
83'

Dinko Turkalj

Sjajnu utakmicu gledali smo danas u Sesvetama. U posljednjem susretu 23. kola SuperSport Druge NL istoimeni domaćin stigao je do nove prvenstvene pobjede kojom se vratio na drugo mjesto, tri boda iza vodećeg Jadrana LP.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Gosti su rano poveli, ali u završnim minutama prvog poluvremena Sesvete zabijaju tri pogotka. Trnje je smanjilo, no Sesvete se u nastavku vraćaju na dva gola prednosti. Nisu se predavali "Plavi", postigli su novi gol za 4:3, no do kraja nisu zaprijetili. Domaćin je zabio još jedan pogodak.

Dobra kombinacija gostiju i vodstvo 1:0 stiglo je u petoj minuti. Niko Radujković ubacuje na volej Mateju Markanoviću, a ovaj od stative šalje loptu u gol.

U periodu od 35. do 42. minute domaćin je postigao čak tri pogotka i stigao do potpuno preokreta. Prvo je nakon prodora po desnoj strani i ubačaja Marka Guje iz blizine poentirao Ivan Abramović.

U 39. minuti centrirao je Josip Ivan Zorica, Tin Kulenović bio u skoku i skrenuo loptu u gol. Nisu se snašli gosti koje je još jedna pogreška skupo koštala.

Šimun Rendulić srušio je Abramovića u kaznenom prostoru, a sudac pokazao najstrožu kaznu. Siguran realizator pod gredu bio je Mateo Topić.

I onda u smiraj poluvremena Trnje je smanjilo. Bio je to zaista sjajan udarac Patricka Kessea iskosa, malo unutar kaznenog prostora. Neobranjivo za Nikolu Ilinčića.

Velika šansa za goste u 50. minuti, pucao je Kesse glavom iz blizine, ali dobra reakcija Ilinčića. Domaćin je u 58. minuti stigao do novog pogotka, a odbijanac je u gol pospremio Guja.

Nisu se predavali gosti koji su smanjili zaostatak u 67. minuti. Odbijanac je u gol pospremio Basit Jabita koji je u igru ušao nekoliko minuta ranije.

Dvije odlične šanse nakon toga imale su Sesvete, prvo je odličan udarac Zorice obranio Rendulić, da bi nakon toga Fran Čuljak istrčao sam pred vratara Trnja, no pucao je pokraj gola.

U zadnjem napadu na susretu Jozef Kuqi asistirao je za Čuljka koji se ipak upisao u strijelce.