Zimski sportovi

Hrvatski hokejaši otvorili nastup na Svjetskom prvenstvu pobjedom protiv Australije

HINA, Mihaela Bradovski • nedjelja, 16.04.2023.

Hrvatska reprezentacija u hokeju na ledu u prvom nastupu na SP-u Divizije IIA u Madridu upisala je pobjedu protiv Australije. Slavila je sa 6:4, a mogla je i lakše do pobjede...

Hrvatska reprezentacija u hokeju na ledu 6:4 (3:0, 2:3, 1:0) pobjedom protiv Australije započela je svoj nastup na Svjetskom prvenstvu Divizije II skupine A u Madridu.

Igraj na utakmice SP-a divizije IIA na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon prvih 20 minuta Hrvatska je vodila s 3:0 golovima Leonarda Jovića (2:04), Luke Mikulića (4:53) i Borne Rendulića (11:06), da bi početkom drugog dijela Vito Idžan (21:04) povisio na 4:0 i činilo se kako je susret odlučen.

No, Australci su odgovorili s tri gola u samo 3:22 minute kojima su smanjili na 4:3, a strijelci su bili Daniel Pataky (30:17), Casey Kubara (31:14) i Robert Haselhurst (33:39). Jan Smolec (37:43) je pogodio za 5:3, no Timothy Newmark (38:59) se pobrinuo da se na odmor prije posljednjih 20 minuta ode sa samo jednim golom razlike.

Susret je bio neizvjestan do same završnice kada su Australci povukli vratara u nastojanju da dođu do izjednačenja, ali to je samo otvorilo prostor za Rendulića (58:30) da svojim drugim golom na utakmici postavi konačni rezultat.

Hrvatska će u drugom kolu već u ponedjeljak od 12:30 sati igrati protiv Islanda, a na SP u Madridu su još Gruzija, Izrael i Španjolska.

Pobjednik ove skupine izborit će nastup u Diviziji I skupini B sljedeće godine.