Bundesliga, 28. kolo, 16.04.2023, 19:30 h
Bayer Leverkusen

Obrane odnijele pobjedu: Niko Kovač s Wolfsburgom do remija protiv Leverkusena

HINA, Mihaela Bradovski • nedjelja, 16.04.2023.

Okončano je 28. kolo Bundeslige, a u posljednjem susretu kola Wolfsburg je ugostio momčad Bayera iz Leverkusena...

U posljednjoj utakmici 28. kola njemačkog nogometnog prvenstva Wolfsburg i Bayer iz Leverkusena su igrali 0:0.

Igraj na utakmice Bundeslige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Bartol Franjić zbog ozljede mišića nije konkurirao za nastup u momčadi Wolfsburga koju vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač.

S ovim bodom Wolfsburg je ostao deveti sa 40 bodova, četiri manje od šestog Bayera.

Ranije u nedjelju je hrvatski reprezentativac Josip Juranović postigao sjajan pogodak u 1:1 (1:0) remiju Uniona iz Berlina protiv Bochuma. Juranović je u trećoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena iz slobodnog udarca sa 20-ak metara pogodio sam gornji desni kut suparničkog gola i tako doveo svoju momčad u vodstvo, ali Stoeger (55-11m) je početkom nastavka iz kaznenog udarca poravnao na konačnih 1:1.

Juranoviću je ovo drugi bundesligaški gol, a odigrao je čitav susret za Union koji je sada treći sa 52 boda, jednim više od četvrtog RB Leipziga, a dva više od petog Freiburga, dok je 15. Bochum sada na 27 bodova, tri više od Stuttgarta i Schalkea 04 koji drže mjesta koja vode u kvalifikacije za ostanak, odnosno drugu ligu.

U prvoj utakmici nedjeljnog programa Freiburg je preokretom kao gost svladao Werder u Bremenu s 2:1 (0:0). Domaće je u vodstvo doveo Philipp (46) na samom startu drugog poluvremena, no Sallai (66) i Holer (71) su s dva gola u razmaku od samo pet minuta sredinom nastavka kreirali preokret.

Na vrhu je Bayern sa 59 bodova, dva manje ima druga Borussia Dortmund.