Zimski sportovi

Nova utakmica, nova pobjeda: Hrvatski hokejaši nadigrali Islanđane

Petar Jenjić • ponedjeljak, 17.04.2023.

Hrvatska reprezentacija u hokeju na ledu slavila je i u drugoj utakmici Svjetskog prvenstva Divizije IIA, a danas je bila bolja od Islanda...

Hrvatska hokejaška reprezentacija stigla je i do druge pobjede u drugoj utakmici na Svjetskom prvenstvu Divizije IIA koja se igra u Madridu.

Igraj na utakmice SP-a divizije IIA na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon slavlja protiv Australije 6:4, Hrvatska je nešto lakše stigla do pobjede protiv Islanda. Na koncu je slavila rezultatom 6:2 i tako ostaje na maksimalnom učinku.

Hrvatska je nakon prvih 20 minuta imala dva pogotka prednosti golovima Domena Veldina i Patrika Dobrića. Početkom druge Islanđani smanjuju pogotkom Johanna Leifssona.

Međutim, u ostatku spomenute dionice naši su hokejaši zabili još tri gola. Prvo je poentirao Niko Čavlović, a slijedili su golovi Bruna Idžana i Dominika Čanića.

Vito Idžan je u trećoj četvrtini zabio svoj drugi za 6:1, a poraz Islanda ublažio je Emil Alengaard.

Hrvatsku još čekaju utakmice protiv Španjolske, Izraela i Gruzije, a pobjednik skupine ide u viši rang.