Lea Bošković očekivano dobro odradila posao u Kopru i izborila mjesto u drugom kolu

Mihaela Bradovski • srijeda, 19.04.2023.

Lea Bošković preskočila je prvu prepreku na turniru u Kopru. Domaća igračica Eszter Meri nije bila preteška protivnica...

Nakon mjesec dana pauze, Lea Bošković vratila se nastupima te je upisala pobjedu na startu ITF turnira u Kopru. Prva protivnica bila joj je Slovenka Eszter Meri koju je naša tenisačica svladala u dva seta.

Igraj na Cristian - Bošković na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Hrvatska tenisačica trebala je za pobjedu sat i 45 minuta, Slovenka se nije samo tako predavala, ali na kraju je ostala bez goriva i nakon što se vratila iz teške situacije, svejedno je doživjela poraz.

Prvi set otišao je na stranu Bošković koja je bila bolja sa 6:3 da bi u drugom setu povela s 5:1 i došla nadomak pobjede. Međutim, nije iskoristila pet meč lopti na svom servisu, zatim još dvije na servisu Meri i Slovenka je uspjela smanjiti na 5:4 uz servis za potpuni povratak.

No tu kao da je došlo do prevelikog utroška energije i Meri je izgubila svoj servis u desetom gemu bez osvojenog poena te u konačnici izgubila sa 6:3, 6:4.

U drugom kolu Bošković će igrati protiv desete nositeljice Rumunjke Jaqueline Cristian, inače 180. igračice svijeta.