Liga prvaka, nokaut faza, Četvrtfinale - uzvrati, 19.04.2023, 21:00 h, Allianz Arena

Petar Jenjić • srijeda, 19.04.2023.

Manchester City rutinski je sačuvao prednost protiv Bayerna i izborio polufinale Lige prvaka. Dvoboj na Allianz Areni završio je neodlučeno...

Alphonso Davies
63'
17
Sadio Mane
64'
39
Mathys Tel
71'
25
Thomas Muller
72'
44
Josip Stanišić
78'
Aymeric Laporte
67'
19
Julián Álvarez
84'
2
Kyle Walker
88'

Pep Guardiola

Završeno je četvrtfinale Lige prvaka, a ulazak među četiri izborio je Manchester City koji je sačuvao prednost od 3:0 iz prve utakmice protiv Bayerna. U uzvratu u Munchenu završilo je 1:1.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon "nule" u prvom poluvremenu, City je poveo početkom nastavka, a do kraja je Bayern uspio izjednačiti. Domaćin se trudio sve do spomenutog gola, imao neke šanse, ali i nove obrambene propuste. Kada se sve zbroji i oduzme, City zasluženo ide dalje. Iskoristio je sve manjkavosti i pogreške protivnika.

Kao što se i moglo očekivati Bayern je odmah krenuo napadački po gol, a prva prava prilika stigla je u 17. minuti. U prostor se sjurio Leroy Sane, došao do kaznenog prostora, ali pucao je malo kraj stative.

Činilo se nakratko da je Dayot Upamecano zaradio crveni karton nakon rušenja Erlinga Haalanda koji je išao sam na golmana, no u začetku akcije bio je malo ispred obrane domaćina.

Igra se smirila nakon toga, sve do 35. minute kada je pucao Ilkay Gundogan, a Upamecano ovoga puta ipak postao tragičar tako što je laktom odbio loptu. Sudac je pokazao na bijelu točku. Međutim, Haaland nije bio precizan i poslao je loptu preko gola.

U 55. minuti činila se dobra situacija za City, no udarac Haalanda završio je ravno u Yannu Sommeru. Odmah nakon toga odlična šansa za Bayern kada je unutar kaznenog prostora pucao Kingsley Coman, no obranio mu je Ederson.

Odmah je kazna stigla na drugoj strani. Kevin De Bruyne bio je u ulozi asistenta i proigrao norveškog napadača koji je zaobišao poskliznulog Upamecana, ušao u šesnaesterac i lakoćom matirao domaćeg vratara.

Činilo se na trenutak da je domaćin zabio u 76. minuti, no gol Comana poništen je zbog zaleđa. Dvije minute kasnije veliko poigravanje u obrani Cityja moglo je završiti autogolom. Njemačka ekipa ipak je izjednačila.

Ubačaj Sadia Manea blokirao je Akanji rukom, a sudac dosudio penal. Siguran je izvođač bio Joshua Kimmich. Do kraja se stanje na semaforu više nije mijenjalo.

Josip Stanišić ušao je u igru za Bayern u 78. minuti umjesto Benjamina Pavarda.