Još jedna pobjeda U-16 hrvatske reprezentacije, pala i Norveška

hns.family, Petar Jenjić • subota, 22.04.2023.

Hrvatska nogometna reprezentacija do 16 godina upisala je i drugu pobjedu na Uefinom razvojnom turniru. Nakon slavlja protiv Turske izabranici Roberta Jarnija slavili su protiv Norveške...

U drugom nastupu na Uefinom razvojnom turniru u Čakovcu i Kotoribi, Hrvatska U-16 pobijedila je vršnjake iz Norveške rezultatom 2:1.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon uvodne pobjede nad Turskom, hrvatski reprezentativci do 16 godina snage su odmjerili s Norvežanima, koje su u Čakovcu svladali 2:1, a poveli su nakon samo tri minute igre.

Tada je Waldon postigao autogol, da bi izjednačenje Norveškoj osigurao Nordal u 27. minuti utakmice, nakon čega je Norveška zbog drugog žutog kartona ostala bez kapetana Prent-Eckboa. Pobjedu je izabranicima Roberta Jarnija, kao i protiv Turske, donio Čutuk, u 67. minuti dvoboja.

Hrvatska je igrala u sastavu Kolar, Mikić (46' Markulin), Kitin, Šimurina, Grgić (63' Radić), Šegović (46' Subotić), Dropulić (63' Čutuk), Čović (63' Šutalo), Pfeifer (46' Sokač), Marić (63' Mićić), Šimić (46' Pavlović).

U drugoj utakmici drugog kola Austrija je pobijedila Tursku 1:0, a Hrvatska u trećem kolu igra protiv Austrije, 24. travnja u Kotoribi (11:00).