Mainz preokretom do slavlja, Tuchel s Bayernom četvrtu utakmicu zaredom bez pobjede

Branimir Korać • subota, 22.04.2023.

Bayern je upisao još jedan kiks, definitivno je u krizi i Borussia ima priliku pobjedom u 30. kolu preuzeti vrh ljestvice. Novi poraz Bavarci su upisali kod Mainza...

Bayernova kriza je sve ozbiljnija i četvrtu utakmicu zaredom Bavarci ne znaju za pobjedu. Novi poraz stigao je u gostima kod Mainza koji je slavio s 3:1 iako je Bayern bio taj koji je prvi stigao do pogotka.

Igraj na utakmice Bundeslige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Vrlo rano Bayern je ostao bez ozlijeđenog Alphonsa Daviesa koji je čini se teže ozlijeđen i neće ga duže vrijeme biti na travnjaku. Ipak, Bavarci su se našli u prednosti nakon pola sata igre zahvaljujući golu Sadia Manea.

U drugom poluvremenu Bayern je jako pao. Mainz je osjetio da se može s njim nositi i došao je do poravnanja u 65. minuti preko Ajorquea, niti deset minuta kasnije preokrenuo je rezultatom golom Barreira da bi u 79. minuti Aaron Martin postavio konačnih 3:1.

Josip Stanišić kod Bayerna je odradio cijelu utakmicu.

Hertha je poražena kod kuće 4:2 od Werdera te ostaje zakucana za dno ljestvice. Junak gostiju bio je trostruki strijelac Marvin Ducksch, a Mitchell Weiser dodao je još jedan pogodak. Kasnije su Ngankam i Lukebakio samo smanjili na 2:4.

Niko Kovač uživao je u nastupu svoje momčadi koja je slavila s 5:1 u gostima kod Bochuma. Domaćin je imao velikih problema s realizacijom, stvorio je dosta prilika, ali za razliku od gostiju nije došao do gola.

Svandberg je s dva gola predvodio Wolfsburg kod kojeg su strijelci bili i Kaminski, Wimmer i Waldschmidt.

Andrej Kramarić s Hoffenheimom upisao je novi poraz, ovaj put kod kuće protiv Kölna. Kramarić je imao jednu krasnu priliku koju nije realizirao, a odradio je svih 90 minuta.

Za Köln su zabijali Kainz, Selke, Thielmann, a Dolberg je u 94. minuti samo smanjio na konačnih 3:1.