Vodeni sportovi

Jadran u odličnoj utakmici slavio protiv Juga i poveo u finalnoj seriji

Mihaela Bradovski • subota, 22.04.2023.

Vaterpolisti splitskog Jadrana pobjedom protiv Juga u prvoj utakmici finalne serije Prvenstva Hrvatske stekli su prednost u utrci za naslov prvaka...

Dramatičan prvi dvoboj finalne serije vaterpolskog prvenstva Hrvatske okončan je pobjedom Jadrana protiv Juga 14:13. Sam rezultat otkriva kako je u Splitu odigran zanimljiv i neizvjestan dvoboj.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Krenulo je jako loše za Splićane koji su nakon prvih četiri minute igre zaostajali 4:0. Međutim bilo je jasno i da Jug ne može zadržati takvu kvalitetnu realizaciju, ali i da Splićani moraju kad-tad pokazati neupitnu kvalitetu.

Led je probio Zvonimir Butić koji je dvije i pol minute proje kraja prve četvrtfina pogodio za 1:4.

Krenuli su Splićani u hvatanje zaostatka i uspjeli su se potpuno vratiti golom Luke Bukića sredinom druge dionice kod 6:6.

U drugom poluvremenu Jadran je bio taj koji je bio bolji, poveo je u zadnjoj dionici 14:11 i stao. Jug je smanjio golovima Kakarisa i Joković, ali više od toga nije uspio.

Kod domaćina po tri gola postigli su Antonio Dužević i Ivan Domagoj Zović, a kod Juga Joković, Marko Žuvela i Filip Kržić bili su trostruki strijelci.

Prvenstvo hrvatske, finale: Jadran - Jug 14:13