Prva nogometna liga, 27. kolo, 23.04.2023, 13:00 h, ŠC Hrvatskih vitezova, Dugopolje

Dubrava visoko poražena u Dugopolju, Solin slavio lakše od očekivanja

Mihaela Bradovski • nedjelja, 23.04.2023.

Odličnu utakmicu odigrali su nogometaši Solina koji su u Dugopolju ugostili Dubravu i upisali pobjedu 4:0. Od početka su bili bolji protivnik i zasluženo su slavili...

Domagoj Topić
68'
10
Antonio Kaćunko
68'
11
Šime Puljić
68'
15
Josip Marinović
78'
Petar Petriško
59'
15
Dino Tomas
59'
14
Nikola Barišić
89'

Damir Milinović

Damir Milinović definitivno je očekivao više od svoje momčadi na gostovanju kod Solina. Dubrava je pobjedom imala priliku uhvatiti priključak sa Solinom na ljestvici, ali domaćin je bio vrlo raspoložen i upisao je zasluženu pobjedu.

Igraj na utakmice SuperSport Prve NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Na prvu konkretniju prijetnju čekalo se 15-ak minuta, ali domaćini nisu iskoristili tu situaciju. Čisti zicer imao je Solin u 15. minuti kada je Vodanović bio neprecizan s pet metara, pucao je preko gola.

U 33. minuti ipak pogodak za domaćina. Kušeta je dao loptu za Chinedua koji se dobro zagradio i dao loptu u prostor prema utrčalom Mamiću koji dolazi pred vratara i rutinski zabija.

Tri minute kasnije novi krasan potez. Iskosa s lijeve strane ušao je Vodanović u 16 metara i onda opalio s 14-15 metara pod gredu neobranjivo za Šarkanja.

Na početku drugog dijela Dubrava je mogla doći do poravnanja, sjajnu priliku imao je Ivanović, ali nije zabio.

I onda je stigla kazna, umjesto 2:1, na semaforu se promijenilo stanje u 3:0. U 54. minuti povratna lopta za Kušetu na rub kaznenog prostora, on puca prema donjem kutu, Šarkanj je bio na lopti, ali ona mu je prošla u mrežu.

Deset minuta kasnije točku na i nakon krasne akcije stavio je Chinedu i Solin je upisao visoku pobjedu.