Tottenham ponižen u Newcastleu: Sramotan nastup Spursa, domaćinu se smiješi Liga prvaka

Branimir Korać • nedjelja, 23.04.2023.

Tottenham je odigrao užasnu utakmicu protiv Tottenhama i upisao je vrlo visok poraz. Morat će igrači londonske momčadi objasniti što se dogodilo u prvih 20 minuta kada su primili nevjerojatnih pet golova...

Teško je opisati ono što se događalo u prvih 20 minuta na St. James Parku, Newcastle je krenuo agresivno i motivirano, sve što je puknuo prema golu je i ušlo, a na semaforu je stajalo nestvarnih 5:0.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Tottenham s Ivanom Perišićem u prvih 11 izgledao je kao momčad koja jedva čeka da nestane s terena i da se prekine noćna mora u kojoj se našao. Newcastle je u odličnoj formi, ali malo tko je očekivao ovakvo izdanje.

Sve se otvorilo u drugoj minuti kada je Jacob Murphy pogodio za vodstvo i onda hje lavina nezadrživo krenula. U šestoj minuti Joelinton 2:0, u devetoj Murphy 3:0, 19. Alexander Isak 4:0, 21. Isak 5:0.

Na semaforu je stajalo visoko vodstvo Newcastlea koji je nastavio igrati svoju igru i imao je još prilika za pogotke iako su malo podigli nogu s gasa svjesni kako imaju nedostižnu prednost i da su bodovi tu.

Početkom drugog dijela već je dio navijača Tottenhama ispraznio svoja mjesta, a Harry Kane smanjio je za 5:1. Nije to bio pogodak nade jer uz ovakvu igru ne bi bilo nade niti protiv trećeligaša. Točku na i golom za 6:1 stavio je Callum Wilson.

Inače već na polovici prvog poluvremena zamijenjen je b>Pape Sarr, na odmoru je u svlačionici ostao Hugo Lloris i završilo je 6:1.

Ponižen je i Bournemouth koji je s 4:0 kod kuće poražen od West Hama.