Barcelona svladala Atletico Madrid, Grbić nije igrao, ali je zaradio žuti karton

Petar Jenjić • nedjelja, 23.04.2023.

Odigrane su dvije utakmice 30. kola španjolske Primere, a u onoj zanimljivijoj Barcelona je na Camp Nou minimalno svladala Atletico Madrid...

Do svoje 24. pobjede sezone stigla je Barcelona koja je na domaćem terenu u derbiju kola bila bolja od Atletico Madrida s 1:0. Tako se vratila na 11 bodova prednosti pred Real Madridom, dok pet manje od Kraljevskog kluba ima njen današnji protivnik.

Igraj na utakmice Primere na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Već u prvoj minuti Atletico je bio blizu vodstva. Antoine Griezmann već je matirao Ter Stegena, ali ispriječila se greda. Francuz je imao još jednu šansu u 34. minuti, ali obranio je vratar Barcelone.

Katalonci su stajali nešto bolje na terenu, imali i više posjeda lopte, a iz jednog udaraca u okvir u poluvremenu stigli su do vodstva. Strijelac je bio Ferran Torres u samoj završnici prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu nismo vidjeli pogodaka, iako su i jedna i druga ekipa itekako imale svoje šanse za to. Međutim, vidjeli smo veliki broj žutih kartona.

Čak osam javnih opomena u nastavku zaradili su gosti, a tri domaćini. Sve skupa vidjeli smo 12 žutih kartona. Ivo Grbić odgledao je poraz ekipe s klupe, ali je u završnici susreta zbog prigovora zaradio žuti karton.

Dodajmo i to da je bitnu pobjedu u borbi za ostanak upisala Valencia koja je slavila kod Elchea s 2:0. Prvo je zabio Samuel Lino u 19. minuti, a krajem poluvremena autogol je postigao Gonzalo Verdu.