Liga prvaka mladih, nokaut faza, Finale, 24.04.2023, 18:00 h, Stade Geneve, Ženeva
Suci: Willy Delajod, Erwan Finjean, Cyril Mugnier, 4. sudac: Thomas Leonard (svi Francuska)
AZ Alkmaar U-19
Jayden Addai 45' (11m)
Ernest Poku 70', 76'
Mexx Meerdink 79', 87'
5:0(1:0) Hajduk juniori

Nije bilo snage za još jedan korak: Juniori Hajduka poraženi u finalu Lige prvaka mladih

Krešimir Milić • ponedjeljak, 24.04.2023.

Unatoč visokom porazu dobili su veliku podršku s tribina. Samo finale ovog natjecanja za sve je veliki uspjeh, a nizozemski AZ je danas bio uvjerljivo bolji na terenu i slavio 5:0...

Mexx Meerdink
46'
20
Tom Kerssens
84'
2
Jurre van Aken
84'
30
Jayen Gerold
85'
18
Job Kalisvaart
88'
Noa Skoko
63'
28
Krešimir Nazor
63'
24
Tomislav Arković
68'
26
Nino Duić
78'
25
Duje Reić
78'
Marijan Budimir

Nema se što zamjeriti danas Hajdukovim juniorima nakon finala Lige prvaka mladih. Plasman u finale ovakvog natjecanja kao po svim uvjetima najveći autsajder ogroman je uspjeh i potvrda jednog dobrog rada u kontinuitetu. Više puta smo ponovili koga su sve ovi mladići putem do finala Lige prvaka mladih sve izbacili, ali danas protiv AZ-a nedostajalo je snage za još taj korak koji bi ih upisao u legendu, brlo kvalitetna nizozemska momčad slavila je s 5:0.

Igraj na Gorica - Hajduk na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nizozemski mladići bolje su krenuli u susret i pritisnuli od samog početka. Napadali su sa svih strana vrata Borne Buljana koji je u prvom dijelu skidao čuda. Branio je sa skoro sve što je išlo u okvir gola tijekom prvog dijela. S druge strane nije bilo ozbiljnije prijetnje za vratara AZ-a, izostala je danas kontra kojom su padali brojni klubovi na ovom putu.

I držali su se mladići Hajduka sve do pred kraj poluvremena kad je popustila koncentracija kod Luke Vuškovića. Skrivio je kazneni udarac mladi stoper Hajduka u jednoj situaciji koja nije bila obećavajuća za AZ-a. Izvođač je bio Jayden Addai koji je u 45. minuti bio precizan i pogodio za 1:0 AZ-a.

Najbolju priliku Hajduk je imao u 54. minuti kad je Đolonga proigrao Vrcića koji je s desne strane vratio loptu u sredinu za Pukštasa, Veznjak je naletio na tu loptu, ali je loše zahvatio i pucao je pored gola. Još jednu dobru prigodu pred vratima AZ-a stvorili su Pukštas i Antunović. Prebacio je veznjak za napadača glavom koji je pobjegao čuvaru i šutirao snažno, ali uspio je to obraniti vratar AZ-a.

Igrači AZ-a ubacuju u brzinu više od 70. minute kad kreće potpuni potop. Pobjegao je Poku obrani Hajduka i naciljao dalji kut s desne strane Buljanovog gola za 2:0. Samo šest minuta kasnije isti igrač odigrao je dupli pas s Meerdinkom i pogodio za 3:0.

Nije dugo trebalo da se rezultat poveća na 4:0. Najbolji igrač AZ-a stasiti napadač Meerdink prošao je između dva stopera Hajduka i zabio za novo povećanje vodstvo. On je postavio i konačan rezultat od 5:0 u 87. minuti i totalno potopio nade mladih Hajdukovaca.

Bilo je to sjajno putovanje za ovu mladu momčad Hajduka koja je dobila i gromoglasnu podršku s tribina. I kod povećanog vodstva AZ-a mogla se čuti pjesma podrške, a najviše skandiranje „ovo je Hajduk“ s kojim su ih pozdravili i na kraju.