Zaustavljen fantastični niz Krunoslava Rendulića, Sarajevo slavilo u Mostaru

Branimir Korać • srijeda, 26.04.2023.

U susretu 28. kola Premijer lige BiH Zrinjski je ugostio u Mostaru momčad Sarajeva i upisao je prvi poraz još od rujna izgubivši 2:3...

Pukao je niz Krunoslava Rendulića na klupi Zrinjskog. Otkako je došao na klupu, bilježio je isključivo pobjede pa je tako upisao njih čak 14 u nizu, ali do 15. ipak nije došao. Sarajevo je slavilo u Mostaru s 3:2.

Igraj na utakmice Premijer lige BiH na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Zrinjski je imao više prilika, ali Sarajevo je svoje bolje koristilo. Tako je povelo već u 14. minuti pogotkom Renana Oliveire i tu je prednost držalo sve do završnice prvog dijela kada je Mario Ćuže izjednačio na dodavanje Kerima Memije, nekadašnjeg igrača Željezničara i Varaždina.

Očekivao se bolji nastup Zrinjskog u drugom dijelu, ali Sarajevo je nastavilo s dobrom igrom i došlo do nova dva pogotka u prvih 20 minuta drugog poluvremena.

Prvo je Dal Varešanović vratio prednost na stranu Sarajeva da bi Renan Oliveira povisio na 3:1.

U 84. minuti Ivan Jukić smanjio je zaostatak, no potpunog povratka nije bilo.

Unatoč ovom porazu, Zrinjski i dalje ima ogromnu prednost na vrhu, velikih 17 bodova prednosti nad Borcem.