Europsko prvenstvo 2024., kvalifikacije, skupina 5, 5. kolo, 26.04.2023, 17:00 h
Grčka 26:31 Hrvatska
Hrvatska

Hrvatski rukometaši u drugom poluvremenu slomili Grčku i potvrdili plasman na Europsko prvenstvo

Mihaela Bradovski • srijeda, 26.04.2023.

Hrvatska rukometna reprezentacija upisala je pobjedu na gostovanju u Grčkoj 31:26 i tako je potvrdila nastup na Europskom prvenstvu...

Iako Hrvatska teoretski još uvijek može biti treća u skupini, za što šanse ipak nisu velike, čak i treće mjesto bilo bi dovoljno za plasman na Europsko prvenstvo s obzirom da Hrvatska već ima sedam bodova.

Igraj na kvalifikacije za EP na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

No u zadnjem kolu kod kuće protiv skromne Belgije ne bi smjelo biti problema, a onda će se tek vidjeti hoće li to biti dovoljno za prvo mjesto u skupini. Ovisit će najviše o tome kako će Nizozemska proći protiv Belgije i Grčke.

Iako se u Grčkoj očekivala vruća atmosfera, nije bilo baš nepodnošljivo, ali Hrvatska nije igrala posebno kvalitetno. To se podnosi uglavnom na prvo poluvrijeme gdje je bilo dosta problema u napadu, protok lopte i izgubljene lopte predstavljali su probleme, nije bilo lakih golova i Grčka je na odmoru imala 10:10.

U drugom poluvremenu ipak drugačija priča i bolji nastup Hrvatske. Luka Cindrić uzeo je stvari u svoje ruke, Grci ga nisu mogli pratiti i konkretnija i raspucanija Hrvatska preuzela je kontrolu.

S po dva gola Cindrića i Šipića Hrvatska je serijom 4:1 otišla na 18:15 i Grci se više nisu uspjeli približiti na manje od dva gola minusa.

Do kraja susreta nije bilo nikakve dvojbe i neizvjesnosti, Hrvatska je mirno i rutinski dovršila posao.

Kod Hrvatske Luka Cindrić postigao je devet golova, a po pet su dodali Mario Šoštarić i Josip Šarac. Kod domaćina Savvas Savvas postigao je šest pogodaka.