Zadrani bez većih problema do gostujuće pobjede protiv Cedevite Junior

Branimir Korać • srijeda, 26.04.2023.

Zadar je odigrao dobru utakmicu u gostima kod Cedevite Junior i upisao je pobjedu 94:78. Sve je bilo jasno već nakon prvog poluvremena kada su Zadrani stvorili visoku prednost...

Rutinski odrađen posao Zadra u gostima kod Cedevite Junior koja je imala problema s bolesti i ozljedama i nije bila u svom najboljem izdanju. Pomogao je takvom dojmu i Zadar koji je, posebno u prvoj dionici, bio bolji i raspoloženiji.

Igraj na utakmice HT Premijer lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Već nakon deset minuta igre na semaforu je bilo visokih 29:15 za goste i Cedevita Junior nije mogla dostići takav zaostatak.

Zadar je nastavio do poluvremena održavati razliku, vodio je i s plus 19 te je lakoćom dvoznamenkastu razliku održavao do kraja susreta ne dopustivši Cedeviti Junior da zaprijeti u bilo kojem smislu.

Ovom pobjedom Zadar nastavlja utrku za prvo mjesto uoči doigravanja dok je sve izvjesnije kako će Cedevita Junior s četvrtog mjesta u četvrtfinale te će igrati protiv Furnira ili Šibenke.

Najbolji kod Zadra bili su Arijan Lakić s 18 poena, Juan Davis s 15 poena i šest skokova, a treba istaknuti i devet skokova i sedam asistencija Karla Žganeca.

Kod Cedevite Junior Vito Kučić ubacio je 28 poena, a Toni Bilić dodao je 12.