Split i Cibona uvjerljivom posljednjom dionicom do visoke gostujuće pobjede

Branimir Korać • srijeda, 26.04.2023.

30 minuta držali su Šibenčani korak sa Splitom i bili u malom zaostatku, ali onda su potpuno pali i upisali visok poraz 53:85...

Dugo je mirisalo na moguće iznenađenje, ali onda su se nade u takvo što potpuno uništile. naime Split je zadnju dionicu dobio s visokih 32:8 i u konačnici slavio s velikih 85:53.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Iako je Šibenka imala dosta problema u napadu nakon prve četvrtine koju je dobila s 25:15, ipak nije izgledalo da će baš toliko duboko potonuti.

No, nakon tog odličnog starta, u naredne tri četvrtine ubacila je ukupno tek 28 poena dok je Split u tom istom razdoblju ubacio 70 poena.

Kako je susret odmicao tako je Split igrao sve bolje, a Šibenčani se sve više mučili i u konačnici su vrlo visoko poraženi. Serija 15:0 na početku zadnje dionice u potpunosti je prelomila utakmicu.

Najbolji kod Splita bili su Lovre Runjić sa 17 poena, Mate Kalajžić s 14 poena i Josip Jukić s 14 skokova.

Kod Šibenke po 12 poena ubacili su Luka Skorić i Patrik Jambrović.

Vrlo uvjerljiva bila je i Cibona koja je slavila u gostima kod Furnira s visokih 109:77. I ovdje je zadnja dionica ponudila veliku razliku, Cibona ju je dobila s 32:12, ali ona je vrlo uvjerljivo dobila i prvu i drugu dok je treću prespavala i izgubila ju je 37:22.

Predvodili su je Lovro Mazalin s 21 poenom i pet asistencija, Krešimir Radovčić s 20 poena i šest asistencija te Domagoj Vuković s 19 poena i 12 skokova.

Kod domaćina Filip Paponja ubacio je 20 poena uz pet asistencija, a po 14 poena dodali su Matteo Vidović (pet asistencija) i Dario Kuzmanović.