SuperSport Prva NL, 28. kolo, 28.04.2023, 15:00 h, Stadion u Sigetu
Suci: Ivan Vukančić, Stipe Brajković, Dujo Sarić; 4. sudac: Luka Slišković
Dominik Pavlek 90'+4'
Rudeš

Pavlek u sudačkoj nadoknadi donio bod Rudešu kod Hrvatskog dragovoljca

Petar Jenjić • petak, 28.04.2023.

Nogometaši Hrvatskog dragovoljca i Rudeša remizirali su u Sigetu, u jednoj jako zanimljivoj utakmici 28. kola SuperSport HNL-a...

Adnan Islamović
61'
17
Ivan Lendrić
61'
21
Joao Marcello Pinho Pistelli Nogueira
61'
35
Antonio Perić
79'
27
Ivan Marić
85'
Joao Vitor Santos Araujo
57'
23
Ante Matić
74'
9
Ivan Laća
74'
5
Dominik Pavlek
85'
20
Roko Brajković
85'
Davor Mladina

Ponovno je puni plijen u sudačkoj nadoknadi ispustio Hrvatski dragovoljac koji je protiv vodećeg Rudeša vodio do sudačke nadokande, no dvoboj je završio 2:2.

Igraj na utakmice SuperSport Prve NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Posljednja ekipa lige tako nije uspjela svladati vodeću i doći do pete pobjede sezone. Rudeš je izbjegao poraz koji mu sigurno ne bi dobro legao, posebno kada uzmemo u obzir da je današnji domaćin bio nešto bolja momčad tijekom dobrog dijela utakmice.

Domaćin rano dolazi do vodstva, već nakon osam minuta igre. Ubacio je Mihovil Šutalo iz slobodnog udarca, Bartul Markovina ostao je neometan na pet metara i skrenuo loptu u mrežu.

Velika šansa za Rudeš stigla je u 15. minuti. Nakon slobodnog udarca nije loptu uspio uhvatiti domaći vratar, ona se odbila do Miguela Camposa koji je glavom šalje u gredu.

Deset minuta kasnije Jan Paolo Debijađi spasio je svoju momčad kada je u šansi bio Dominik Rešetar. Igrač Rudeša izašao je sam na vratara, ali nije uspio poentirati. Pokušavali su gosti i dalje, posebno preko Rešetara, no promjene rezultata nije bilo.

Gosti dolaze do poravnanja u 58. minuti. Festim Shatri je pucao iskosa malo van kaznenog prostora, Debijađi je obranio, no odbijanac je u gol pospremio Antonio Boršić.

Izjednačenje nije potrajalo dugo, svega 15-ak minuta, a onda je Hrvatski dragovoljac ponovno poveo. Ivan Žutić je centrirao, lopta dolazi do neometanog Markovine koji se iz blizine ponovno upisuje u strijelce.

Dobra kombinacija Rudeša stigla je u završnim minutama sudačke nadokande. Ivan Laća odigrava za Dominika Pavleka, a ovaj lakoćom poentira i donosi bod vodećoj momčadi SuperSport HNL-a.