Uspješan start Petre Martić na Mastersu u Madridu

Petar Jenjić • petak, 28.04.2023.

Petra Martić prošla je u treće kolo na Mastersu u Madridu nakon što je u dva seta bila bolja od Laure Siegemund...

Hrvatska tenisačica Petra Martić bila je slobodna u prvom kolu Mastersa u Madridu kao 27. nositeljica, a za protivnicu u drugom kolu imala je Lauru Siegemund iz Njemačke.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Martić je uspješno odradila dvoboj protiv 128. tenisačice svijeta i nakon nešto manje od dva sata igre slavila sa 7:6, 6:3. Ovo im je bio treći međusobni dvoboj i druga pobjeda hrvatske predstavnice.

Siegemund je bolje krenula u meč te stigla do breaka i vodstva 4:2. Martić odmah uzvraća, dolazi do poravnanja, a set odlazi u tie-break. 13. igra bila je izjednačena, a Martić je slavila s 8:6, iskoristivši drugu set loptu.

Nijemica je i u drugom setu krenula s breakom, ali to je bilo sve. Martić je ubrzo poravnala na 2:2, a u osmom gemu još jednom oduzela servis.

U sljedećoj rundi igrat će protiv Anne Kalinskaje koja je u tri seta izbacila sedmu igračicu svijeta Elenu Ribakinu.