SuperSport Prva NL, 28. kolo, 28.04.2023, 17:00 h, Kustošija, Zagreb
Suci: Renato Lacić, Kristijan Kuduz, Matej Mađerić; 4. sudac: Ante Jurić
2:0(0:0) Cibalia
Cibalia

Dubrava prekinula niz Cibalije i skočila za dva mjesta na ljestvici

Krešimir Milić • petak, 28.04.2023.

Protiv Dubrave je počeo niz Cibalije bez poraza, a protiv njih je i završio. Dubrava je ovom pobjedom skočila na šesto mjesto.

Matej Hoić
78'
8
Marko Ivanović
78'

Antun Gucić
85'
3
Gabrijel Čoko
89'
7
Filip Vajdovčić
89'
Karlo Išasegi
46'
7
Karlo Miljanić
46'
15
Domagoj Stranput
46'
13
Jurica Bajić
63'
20
Dominik Dogan
74'
Tomislav Radotić

Niz bez poraza za Cibaliju u SuperSport 1. NL započeo je baš utakmicom protiv Dubrave u Vinkovcima. Slavili su tad početkom prosinca prošle godine s 1:0, a otad su upisali šest remija i pet pobjeda u ligi. Baš s onima kojima su počeli taj niz su ga i završili.

Igraj na utakmice SuperSport Prve NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Slavila je Dubrava s 2:0 u 28. kolu SuperSport 1. NL na svom terenu, a tako i prekinula svoj niz od tri utakmice bez pobjede. U posljednje dvije utakmice protiv Solina i Orijenta primili su ukupno sedam golova bez da su ijedan zabili dok su s Dugopoljem na domaćem terenu odigrali 1:1.

Prvi dio prošao je bez golova s pokojom prilikom na obje strane, ali bez konkretne završnice.

No u drugom poluvremenu Dubrava je s dvije dobre akcije riješila susret i prekinula niz bez pobjede. Prvi je pao u 50. minuti kad je Tomek je dobro povukao loptu i proigrao Petriška. Njegov udarac obranio je vratar Cibalije, no odbijenu loptu u gol posprema Boyan Jia.

Veznjak Dinama na posudbi u Dubravi, Fran Tomek imao je nakon toga još dobru šansu u 58. minuti kad je Kovačević bio pravovremen. Deset minuta kasnije zato Kovačević nije uspio spriječiti gol domaćih za podebljanje vodstva.

Najveći dio posla napravio je Jia koji je zadržao loptu da ne izađe van terena, poslao prizemnu loptu na peterac, a Ljubanović je skrenuo u gol. To je bio njegov 11. ove sezone.

Pred kraj susreta Cibalia ostaje i s igračem manje. Veliku grešku napravio je Stranput kad je izgubio loptu pa zatim napravio prekršaj na Hoiću za direktan crveni karton u 85. minuti.

Omogućilo je to dodatnu mirnoću Dubravi da utakmicu privede do pobjede bez većih problema. Ovom pobjedom Dubrava je zauzela šesto mjesto preskočivši Croatiju Zmijavci i BSK Bijelo Brdo te je trenutno na 35 bodova. Cibalia je ostala na trećem mjestu s 46 bodova.