Ostali sportovi

Sportnet • subota, 29.04.2023.

Hrvatski mladi stolnotenisači osvojili su zlatnu medalju na Europe Youth Series Croatia Open, koji se igra u Osijeku...

U konkurenciji do 15 godina Hrvatska 1 (Gabriel Marjanović, Victoria Pustaj, Mara Markovanović, Mark Marčec te treneri Nataša Skočilović i Tomislav Kolarek) je u finalu s 5:2 pobijedila Belgiju.

Osim lijepog uspjeha, Hrvatska je na prvom ovakvom turniru ikada osvojila zlato, treba pohvaliti i ostale naše natjecatelje i trenere. Svi su pratili meč za zlato, pogotovo pobjedu Marjanovića nad Belgijcem Janssensenom nakon čega je osigurano zlato.

I pritom su navijali, bodrili naše, a na kraju su svi završili u areni i proslavili prvo mjesto. Lijepe su medalje, ali ovakve stvari daju dodatnu draž svemu i zato bravo svima, od igrača, trenera, organizatora.

Inače, Hrvatska je u Osijeku osvojila i broncu u konkurenciji do 13 godina. Hrvatska 1 (Petar Zidarić, Lana Benko, Viktorija Oslaković, Matija Volf, treneri Nataša Skočilović i Bogdan Đekić) je u polufinalu poražena od Azerbajdžana s 5:0, a samim time i osvojila treće mjesto.