Lukas i Ajduković bez izgubljenog seta do finala, moguć dvostruki hrvatski dvoboj

Petar Jenjić • subota, 29.04.2023.

Tena Lukas i Duje Ajduković upisali su pobjedu u polufinalima ITF turnira u Osijeku i Kursumlijskoj Banji te sada čekaju protivnike u borbi za titulu. To mogu biti Antonia Ružić i Mili Poljičak...

Još jedan uspješan turnir na ITF razini igra Duje Ajduković koji je ponovno pokazao da može igrati i turnirima višeg ranga. Danas je u polufinalu slavio u dva seta protiv Denisa Kloka.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ruski tenisač nije imao previše šanse, a Ajduković je kao drugi nositelj u Kursumlijskoj Banji slavio sa 6:3, 6:1 nakon jednog sata i devet minuta igre.

Sada u finalu čeka boljeg iz dvoboja prvog nositelja Maksa Kasnikowskog i Milija Poljička.

ITF Kursumlijska Banja, polufinale:
Duje Ajduković - Denis Klok 6:3, 6:1

Do finala turnira u Osijeku stigla je Tena Lukas koja je u dva seta bila bolja od Dominike Šalkove. Nakon nešto više od sat i pol igre slavila je sa 7:5, 6:1.

Sada slijedi meč Antonije Ružić koja kao prva nositeljica za finale igra protiv Veronike Erjavec iz Slovenije.