Bjelica tek došao i već se upisao u povijest, prvi trener Trabzonspora s dva poraza na startu

Branimir Korać • subota, 29.04.2023.

Nenad Bjelica upisao je i drugi poraz na klupi Trabzonspora. Ponovno u gostima, ponovno crveni karton, a ovaj put bolji je bio Konyaspor...

Start Nenada Bjelice na klupi Trabzonspora nije dobar. U prve dvije utakmice otkako je došao na klupu imao je sličan scenarij, Trabzonspor je poveo, pa ostao s igračem manje i upisao poraz.

U 32. kolu turskog prvenstva gostovao je kod Konyaspora koji je odnio pobjedu 2:1 što mu je treća pobjeda u zadnja četiri kola, a Trabzonsporu je ovo peti poraz u zadnjih šest utakmica.

Prema Optinim podacima Bjelica je ovim porazom postao prvi trener u povijesti Trabzonspora koji je u prve dvije utakmice na klupi u Superligi upisao poraz.

Trabzonspor je poveo u 12. minuti pogotkom Mareka Hamšika i držao je to vodstvo do 37. minute kada je Alejandro Pozuelo izjednačio na 1:1.

U završnici prvog dijela gosti su ostali bez isključenog Bakasetasa i Konyaspor je to iskoristio i preko Sonera Dikmena u 85. minuti dolazi do pobjede 2:1.

U domaćem sastavu Domagoj Pavičić ostao je na klupi dok je Robert Murić van sastava zbog ozljede.