Gvardiolu bitka s Kramarićem, Sosi važna pobjeda u borbi za ostanak u ligi

Branimir Korać • subota, 29.04.2023.

Odigrano je pet utakmica 30. kola Bundeslige, a većih iznenađenja nije bilo. Ovih pet susreta nije ponudilo golijadu, a nitko nije slavio s više od gola razlike...

U hrvatskom dvoboju u Leipzigu domaći RB Leipzig slavio je s 1:0 protiv Hoffenheima. Iako je bio pod upitnikom za nastup zbog ozljede, Joško Gvardiol odradio je sat vremena dok je na drugoj strani Andrej Kramarić bio na travnjaku svih 90 minuta.

Igraj na utakmice Bundeslige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Pobjedu je zasluženo donio Christopher Nkunku koji je u 28. minuti pogodio za vodstvo, a Leipzig je tu prednost držao do kraja susreta, a Hoffenheim nastavlja bitku za ostanak.

Eintracht i Augsburg remizirali su 1:1 u susretu u kojem bodom ne mogu biti zadovoljni ni jedni ni drugi. Eintracht se tako nije približio europskim pozicijama, a Augsburg se nije udaljio od borbe za opstanak.

Domaćin je poveo autogolom Rexhbecaja u 25. minuti, a izjednačio je Demirović u 58. minuti. Dion Drena Beljo odigrao je dobru utakmicu za goste, a igru je napustio u sudačkoj nadoknadi.

Pogodaka nije bilo u Berlinu gdje je gostovao Bayer Leverkusen, ali niti Union Berlin, niti Bayer nisu pronašli put do mreže. Josip Juranović odradio je cijelu utakmicu za Union Berlin.

Freiburg čuva četvrto mjesto nakon što je slavio u gostima kod Kölna 1:0. Ritzu Doan bio je strijelac početkom drugog dijela.

Stuttgart je uzeo važne bodove u borbi za opstanak pobjedom protiv Borussije iz Mönchengladbacha s 2:1. U dramatičnom dvoboju domaćin je do tri boda stigao golom iz kaznenog udarca u završnici susreta.

Poveo je Stuttgart golom Guirassyja u 22. minuti, izjednačio je u 78. minuti Weigl, ali četiri minute kasnije Itakura radi kazneni udarac i zarađuje isključenje, a Tanguy Coulibaly s 11 metara zabija za pobjedu.

Borna Sosa odigrao je jako dobro cijelu utakmicu.