Dva gola u sudačkoj nadoknadi u Rimu, Atalanta u završnici do pobjede kod Torina

Branimir Korać • subota, 29.04.2023.

U dva subotnja dvoboja u Serie A nije nedostajalo uzbuđenja. Roma i Milan remizirali su golovima u sudačkoj nadoknadi, a Atalanta je u završnici susreta stigla do pobjede kod Jurićevog Torina...

Roma i Milan odradili su vrlo zanimljivu utakmicu koja je završena podjelom bodova. Do posljednjih sekundi bilo je dramatično, a oba gola pala su u sudačkoj nadoknadi.

U potpuno ravnopravnom dvoboju i jedni i drugi imali su ponešto prilika u prvom dijelu, ali nisu ih iskoristili i na prvi gol čekalo se sve do 94. minute.

Roma je stigla do vodstva u 94. minuti preko Tammyja Abrahama i činilo se da će zadržati tu prednost u preostalim minutama, ali Milan nije odustajao i u 97. minuti golom Alexisa Saelemaekersa stigao je do poravnanja.

U večernjem terminu Jurićev Torino ugostio je Atalantu i upisao poraz 2:1. I ovaj susret odlučen je u završnici i to golom Duvana Zapate.

Jedino vrijedno za izdvojiti iz prvog poluvremena je gol Davidea Zappacoste koji je iz teške pozicije pogodio domaću mrežu.

U nastavku susreta Torino je krenuo o poravnanje i do njega došao 15 minuta prije kraja. Sjajno je izvana opalio Mirančuk, Sportiello je odbio loptu, samo do Sanabrije koji zabija za 1:1.

No to nije bilo dovoljno za izbjegavanje poraza. U 88. minuti Zapata pogađa za pobjedu Atalante.

U domaćem sastavu Nikola Vlašić odradio je drugo poluvrijeme, a kod gostiju Mario Pašalić igrao je do 52. minute kada ga je zamijenio Boga.