Serie A, 32. kolo, 30.04.2023, 12:30 h
Inter
Inter 3:1(0:1) Lazio
Lazio

Lazio nije uspio odgoditi slavlje u Napulju, Inter preokretom do pobjede na San Siru

Krešimir Milić • nedjelja, 30.04.2023.

Dugo je držao Lazio vodstvo na San Siru, ali do kraja nije uspio odoljeti napadima Inzaghijeve momčadi. Dvije asistencije Lukakua i dva gola Martineza bili su dovoljni za preokret…

Mogao je Lazio odgoditi slavlje Napolija i proslavu titule koja se čekala preko 30 godina, ali nisu uspjeli to pred ispunjenim San Sirom. Inter je na svom travnjaku došao do pobjede preokretom na krilima dobre forme u posljednje vrijeme. Slavili su domaći s 3:1.

Igraj na utakmice Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Može se kazati da su do pobjede došli zasluženo kad se pogleda samo statistika udaraca kojih su imali 24 dok su igrači Lazija šutirali sedam puta. Inter je slavio vodstvo u 27. minuti kad je Mkhitaryan pogodio nakon asistencije Brozovića, ali nije to dugo trajalo.

Uključio se VAR i poništio taj zgoditak zbog zaleđa. Samo tri minute kasnije zato do vodstva dolaze gosti. Teško je pogriješio Acerbi i izgubio loptu na rubu kaznenog prostora gdje su mu je u kombinaciji oduzeli Immobile i Felipe Anderson, a potonji je udarcem s 15 metara poslao loptu iza leđa Onane za 0:1.

Dugo se Lazio držao iako je cijelo vrijeme taj gol opasno visio. U drugom dijelu odlučio je Inzaghi u igru poslati Lautara Martineza, a baš od njega krenuo je preokret Intera. Ušao je u igru u 61. minuti, a strijelac je bio u 78. nakon akcije s Lukakuom.

Lukaku je bio asistent i gola za preokret. Ubacio je za Gosensa, a on zabio za 2:1 pri čemu se i ozlijedio u 83. minuti pa ga je zamijenio De Vrij.

Konačan rezultat od 3:1 postavio je Lautaro Martinez u 90. minuti.

Ovom pobjedom Inter je skočio na četvrto mjesto gdje se bodovno izjednačio s Milanom i Romom s 57. bodova. Lazio je ostao na drugom mjestu sa 61 bodom.