Salernitana odgodila Napolijevu proslavu osmom uzastopnom utakmicom bez poraza

Branimir Korać • nedjelja, 30.04.2023.

Sve je bilo spremno za Napolijevu proslavu naslova prvaka, ali Salernitana je imala druge planove. Remizirala ja u Napulju 1:1 i odgodila proslavu naslova prvaka...

Nakon što je Lazio poražen u Milanu od Intera, u Napulju se očekivala pobjeda protiv Salernitane, pripremala se velika proslava naslova prvaka, ali nije to bio Napolijev dan.

Igraj na utakmice Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Bilo je dosta prilika, stvarao je Napoli pritisak, ali trenutak nepažnje omogućio je Salernitani da u završnici dođe do poravnanja i uzme bod.

Napoli je poveo u 62. minuti pogotkom Mathiasa Olivere i držao je prednost sve do te 84. minute kada Boulaye Dia postiže pogodak za 1:1.

Napoli je do kraja pritisnuo goste i tražio pobjednički pogodak, ali nije uspio do njega i doći.

Domagoj Bradarić u domaćem sastavu igrao je do 68. minute kada ga je zamijenio Emil Bohinen.

Sassuolo s Martinom Erlićem svih 90 minuta na terenu stigao je do pobjede protiv Empolija 2:1. Nije išlo glatko, gosti su dugo vodili, ali domaćin je stigao do preokreta.

Nicolo Cambiaghi već u 11. minuti stigao je do pogotka i doveo goste u vodstvo, ali u završnici Domenico Berardi prvo u 82. minuti poravnava, a zatim u 96. iz kaznenog udarca donosi pobjedu gostima iako je Sassuolo od 74. minute igrao bez isključenog Pinamontija.

Cremonese i Verona u borbi za opstanak remizirali su 1:1. Pobjedu su trebali i jedni i drugi, ali na kraju su se morali zadovoljiti remijem. Poveli su domaćini golom Okerekea, ali nisu izdržali. U 62. minuti isključen je Quagliata i s igračem više gosti su izjednačili u 75. minuti golom Verdija.