Atletico s Grbićem na golu visoko slavio u Valladolidu i zadržao korak s Realom

Branimir Korać, HINA • nedjelja, 30.04.2023.

Nedjeljni program u La Ligi ponudio je nekoliko zanimljivih i efikasnih dvoboja, po dobrom će ga pamtiti Atletico i Villarreal, ali ne i Valencia...

Nogometaši madridskog Atletica slavili su s 5:2 (3:1) na gostovanju u Valladolidu, u posljednjoj utakmici nedjeljnog programa 32. kola španjolske La Lige.

Igraj na utakmice La Lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nahuel Molina (20), Jose Maria Gimenez (24) i Alvaro Morata (38) donijeli su momčadi Diega Simeonea već u prvom poluvremenu tri pogotka prednosti, da bi u 42. minuti Cyle Larin iz kaznenog udarca smanjio zaostatak Valladolida.

Sergio Escudero je u 74. minuti domaću momčad doveo na samo gol zaostatka, ali je u završnici dvoboja Atetico stigao do uvjerljive pobjede. Prvo je Joaquin Fernandez u 86. minuti nespretno gurnuo loptu u svoju mrežu, a konačnih 5:2 postavio je Memphis Depay u trećoj minuti sučevog dodatka.

Ivo Grbić je ponovno branio mrežu Atletica, a kod oba pogotka domaće momčadi bio je potpuno nemoćan.

Atletico je 20. pobjedom u sezoni došao do 66 bodova i ostao je na dva boda iza drugoplasiranog Real Madrida. Vodeća Barcelona je na 79 bodova.

Nogometaši Espanyola prekinuli su niz od osam prvenstvenih dvoboja bez pobjede svladavši na svom travnjaku Getafe s 1:0. Pobjedu Espanyolu donio je Joselu koji je u 38. minuti realizirao kazneni udarac.

Momčad iz Barcelone se sada izjednačila bodovno s Getafeom. Šest kola prije kraja prvenstvene utrke obje momčadi imaju po 31 bod, dva manje od Almerije i Valencije koje se nalaze odmah iznad zone ispadanja.

Villarreal je pred svojim navijačima svladao Celtu Vigu s 3:1 (2:1). Dvostruki strijelac za "žutu podmornicu" bio je Nicolas Jackson (2, 12), a Dani Parejo je u 26. minuti propustio realizirati kazneni udarac za 3:0. Jorgen Larsen je u 29. minuti smanjio zaostatak gostiju, da bi u 70. minuti Ramon Terrats postavio konačnih 3:1.

Villarreal se s 53 boda učvrstio na petom mjestu, a ima pet bodova zaostatka za četvrtoplasiranim Real Sociedadom. Celta Vigo je s 39 bodova na 13. poziciji i na sigurnih osam bodova razmaka od zone ispadanja.

Nogometaši Cadiza ostvarili su važnu pobjedu svladavši pred svojim navijačima Valenciju s 2:1 u dvoboju koji bi mogao biti i odlučujući za ostanak u elitnom razredu španjolskog klupskog nogometa.

Escalante je u 39. minuti donio prednost domaćoj momčadi, koju je u 46. minuti udvostručio Guardiola. Lino je u 51. minuti smanjio zaostatak gostiju, ali to je bilo sve što je Valencia uspjela učiniti u ovom dvoboju.

Cadiz je privremeno sa 35 bodova skočio na 14. mjesto, a Valencia je pala na 17. poziciju sa 33 boda, dva više od Getafea koji se nalazi u zoni ispadanja.