Atalanta i Juventus do važnih bodova protiv davljenika, Bradarić asistent u remiju Salernitane

Mihaela Bradovski • srijeda, 03.05.2023.

Odigrana su prva četiri susreta današnjeg programa 33. kola Serie A, a golova nije nedostajalo. Najefikasnije bilo je u Salernu gdje je viđeno šest pogodaka, a za jedan je asistirao Domagoj Bradarić...

Atalanta nastavlja bitku za Ligu prvaka, a u 33. kolu ugostila je davljenika Speziju i upisala pobjedu 3:2. Bio je to dvoboj u kojem su i jedni i drugi očajnički trebali bodove, a završilo je pobjedom kvalitetnijeg domaćina.

Igraj na utakmice Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Spezia je odlično krenula i povela je već u 18. minuti pogotkom Emmanuela Gyasija, ali Maarten de Roon vratio je Atalantu u igru i zabio za poravnanje sredinom prvog poluvremena.

U drugom dijelu vrlo brzo je Atalanta s dva gola Zappacoste i Muriela stavila utakmicu pod kontrolu. Uspjela je Spezia preko Bourabije smanjiti i vratiti neizvjesnost, u završnici je i Daniele Verde zatresao gredu, ali ostalo je 3:2. Mario Pašalić u domaćem sastavu igrao je do 67. minute kada ga je zamijenio Ederson.

I Lecce je poput Spezije u borbi za opstanak dok se Juventus bori za Ligu prvaka, a ovaj susret također je okončan pobjedom favorita koji niti ovdje nije imao lagan posao.

Poveo je Juventus u 15. minuti preko Paredesa, ali u 35. minuti rukom igra Danilo i gosti dobivaju kazneni udarac koji u pogodak pretvara Assan Ceesay. Ipak, pet minuta kasnije krasnim udarcem Dušan Vlahović prekida golgeterski post u Serie A i donosi pobjedu Juventusu. U drugom dijelu Juventus je bio bliže pogotku, no rezultat se nije mijenjao.

Sampdoria je sve bliže ispadanju, a novi poraz upisala je kod kuće od Torina koji je bio bolji s 2:0. Jurićeva momčad nalazi se u sredini ljestvice, ali bez obzira na to nije imala popusta za domaćina.

Poveo je Torino u 31. minuti golom Buongiorna, a konačnih 2:0 na kraju susreta postavio je Pellegri i proslavio pogodak ispred navijača Sampdorije što je iniciralo nerede na travnjaku koji su se nastavili i nakon susreta. Nikola Vlašić dobro je odradio cijelu utakmicu u gostujućem sastavu.

Salernitana je nastavila seriju utakmica bez poraza remiziravši protiv Fiorentine 3:3. Domagoj Bradarić bio je asistent kod prvog gola, a Boulaye Dia postigao je tri pogotka za domaćina. Za goste su strijelci bili Nico Gonzalez, Jonathan Ikone i Cristiano Biraghi. Bradarić je odigrao cijelu utakmicu.