Espanyol vodio na Sanchez Pizjuanu pa se prerano povukao, Sevilla preokretom do pobjede

Mihaela Bradovski • četvrtak, 04.05.2023.

U prva dva današnja dvoboja u La Ligi uspješni su bili domaćini. Girona je slavila protiv Mallorce, a Sevilla protiv Espanyola...

Espanyol ima za čim žaliti, na važnom gostovanju kod Seville vodio je 2:1, ali umjesto da je nastavio igrati kao do tada, potpuno se povukao i nije izdržao pritisak. Sevilla je došla do preokreta te uzela tri boda, a Espanyol ostavila na predzadnjoj poziciji na ljestvici.

Igraj na utakmice La Lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Sevilla je prva došla do gola i to u 22. minuti preko Bryana Gila, ali do poluvremena Espanyol je stigao do vodstva. Prvo je pomogao Rekik autogolom, a onda je Javi Puado zabio za 2:1.

U drugom poluvremenu Espanyol se odlučio za čuvanje rezultata i već sredinom poluvremena Sevilla se vratila iz kaznenog udarca golom Lucasa Ocamposa. U završnici susreta Sevilli se vratilo što je tražila pobjedu i napadala te preko Papea Cissea stigla do pobjede.

Ivan Rakitić igrao je cijelu utakmicu.

U drugom susretu Girona je s 2:1 bila bolja od Mallorce. Bernardo i Castellanos bili su strijelci, a Mallorcu je nakratko u egal vratio Muriqui golom u 80. minuti, no već četiri minute kasnije Mallorca je ponovno bila u minusu.