SuperSport Prva NL, 29. kolo, 05.05.2023, 16:00 h, Rijeka, Krimeja
Suci: Ante Terzić, Vice Vidović, Dujo Sarić
2:0(0:0) Kustošija
Kustošija

Kustošija u sve težoj situaciji, novi poraz upisan na Krimeji

Branimir Korać • petak, 05.05.2023.

U prvom susretu 29. kola SuperSport Prve NL Kustošija je gostovala kod Orijenta i upisala poraz 2:0. Toplakova momčad nije igrala loše, ali još je realizacija bila na niskoj razini...

Filip Zrilić
46'
8
Dino Dukađin
63'
22
Adriano Milanović
63'
7
Edin Fatić
72'
12
Neriman Kočević
89'
Mihovil Geljić
46'
24
Emanuel Nikpalj
60'
2
Ante Oreč
71'
14
Fran Vujnović
84'

Samir Toplak

Još jedna utakmica nakon koje Samir Toplak ne može biti zadovoljan. Kustošija je gostovala kod Orijenta i upisala je poraz 2:0 u susretu u kojem nije bila u podređenoj poziciji i čak je dobrim dijelom dvoboja bila bolji protivnik.

Igraj na utakmice SuperSport Prve NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

To je ta razlika u trenutnom samopouzdanju, Orijent je u dobroj formi i jednostavno mu gotovo sve polazi za nogom, a s druge strane Kustošija unatoč dobroj igri ne zna zabiti gol.

I u Rijeci je Kustošija imala dobrih prilika, no do gola nije došla dok je Orijent dvije svoje pretvorio u pogotke, u oba slučaja nakon ubačaja s lijeve strane.

Na prvu priliku čekalo se do 34. minute kada domaćin mora do vodstva, ali ne zabija. Braut je sjajno prošao po desnoj strani i pucao iskosa, Jerolimov odlično brani, lopta se odbija do Faala koji ima prazna vrata, ali gađa gredu.

Pet minuta kasnije odlično reagira na drugoj strani i Zadro nakon dobrog pokušaja Dujmovića.

U drugom dijelu dolaze i pogoci, u 61. minuti Orijent je poveo 1:0. Ubačena lopta s lijeve strane, a Braut glavom između dvojice iz blizine zabija za vodstvo.

Vrlo brzo nakon toga Geljić je bio u sjajnoj prilici, no nije je iskoristio da bi u sudačkoj nadoknadi nakon još jednog ubačaja s lijeve strane Dukađin stavio točku na i.