Schalke u 102. minuti do pobjede, Bayer nakon dugo vremena izgubio

Petar Jenjić • petak, 05.05.2023.

Odigrane su dvije utakmice 31. kola njemačke Bundeslige, a u pravoj drami u Mainzu do pobjede je u 12. minuti sudačke nadoknade stigao Schalke...

Nakon 14 utakmica bez poraza u svim natjecanjima, Bayer Leverkusen večeras je pokleknuo. Na domaćem terenu igrao je protiv Köln koji je rezultatom 2:1 stigao do treće pobjede u zadnjih pet utakmica.

Igraj na Bundesligu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Sva tri pogotka vidjeli smo u prvom poluvremenu, a dvostruki junak za goste bio je Davie Selke koji je postigao oba pogotka. Prvi je stigao u 14., a drugi u 36. minuti.

Bayer je kratko bio u dosegu boda, s obzirom na to da je u 28. minuti za poravnanje zabio Amine Adli, no više od toga nije išlo. Domaćin tako ostaje na 48 bodova i ispao iz utrke za Ligu prvaka, dok gosti čvrsto drže sredinu ljestvice.

Posrtaj momčadi iz Leverkusena nije iskoristio Mainz koji je na domaćem terenu nakon velike drame izgubio utakmicu od Schalkea. Susret je zaključen rezultatom 3:2 za ekipu iz Gelsenkirchena koja se bori za ostanak.

Gosti su dva puta imali po pogodak prednosti golovima Mariusa Butlera i Toma Kraussa, no Mainz je dolazio do izjednačenja preko Leandra Barreire i Aarona Martina.

Sudac je pokazao pet minuta sudačke nadoknade, a u zadnjim sekundama dobio "dojavu" iz VAR sobe. Nakon pregleda snimke Schalke je dobio kazneni udarac kojeg je u 102. minuti realizirao Butler.

Sada je Schalke preskočio Bochum, Stuttgart i Hoffenheim te barem privremeno zasjeo na 14. mjesto s 30 bodova.