Kane prestigao Rooneyja, Chelsea pronašao "žrtvu", City drži odstojanje

Petar Jenjić • subota, 06.05.2023.

Odigrane su četiri utakmice 35. kola engleskog Premiershipa. Chelsea i Tottenham nakon dugo vremena osjetili su kako je to pobijediti, Harry Kane je prestigao Waynea Rooneyja na vječnoj listi strijelaca, a hrvatski dvojac nije nastupio...

Bournemouth - Chelsea 1:3

Nakon šest uzastopnih poraza u svim natjecanjima i ukupno osam utakmica bez pobjede, Chelsea je danas prekinuo taj niz te uzeo sva tri boda. "Žrtva" je bio Bournemouth koji je na domaćem terenu izgubio s 3:1.

Igraj na utakmice Premiershipa na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon devet minuta igre Chelsea je poveo kada je nakon centaršuta N'Gola Kantea glavom loptu u gol skrenuo Conor Gallagher.

Veselje gostiju nije dugo potrajalo, odličnu akciju odigrao je Bournemouth, a Matias Vina prekrasnim udarcem s ruba 16 metara matirao Kepu.

Svoje šanse nije iskoristio domaćin, a kaznio je to Chelsea u 82. minuti. Iz slobodnog udarca je ubacio Hakim Ziyech, a loptu u gol skrenuo Benoit Badiashile.

Nekoliko minuta kasnije pobjedu je potvrdio Joao Felix kojeg je proigrao Raheem Sterling. U dresu Bluesa nije nastupio Mateo Kovačić.

Manchester City - Leeds 2:1

Manchester City slavio je na domaćem terenu protiv Leedsa, u debiju Sama Allardycea na klupi gostiju. S 82 boda imaju četiri boda više od Arsenala.

Nakon 19 minuta igre City je poveo kada je Ilkay Gündogan na krivoj nozi ostavio Joela Roblesa i pogodio sami kut Leedsova gola. Isti igrač, praktički iz iste pozicije, poentirao je osam minuta kasnije, samo što je ovoga puta pucao u suprotni kut.

Gündogan je mogao zabiti hat-trick u 83. minuti, no nije bio precizan s 11 metara. Odmah u sljedećem napadu Leeds je smanjio zaostatak kada je poentirao Rodrigo.

Tottenham - Crystal Palace 1:0

Jedan pogodak odlučio je pobjednika na susretu Tottenhama i Crystal Palacea, a do pobjede je stigao domaćin koji je nakon četiri kola osjetio slast osvajanja punog plijena.

U samoj završnici prvog poluvremena Tottenham je poveo. Nakon ubačaja Pedra Porra poentirao je glavom Harry Kane. Tako je stigao do svog 209. pogotka u Premiershipu i prestigao Waynea Rooneyja na drugom mjestu vječne ljestvice.

Rezultat se do kraja nije promijenio, a u dresu domaće momčadi nije igrao Ivan Perišić.

Wolverhampton - Aston Villa 1:0

Nakon devet minuta igre Vukovi su poveli preko Totija, a asistent je bio Ruben Neves. Bilo im je to i više nego dovoljno za četvrtu pobjedu u zadnjih šest utakmica.

S druge strane, nakon niza odličnih rezultata, Aston Villa upisala je drugi uzastopni poraz, ponovno s 1:0.