Lens 2:1 Marseille
Marseille

Stao je veliki niz: Lens porazio Tudorov Marseille i izbio na drugo mjesto

Petar Jenjić • subota, 06.05.2023.

Lens je na domaćem terenu upisao pobjedu protiv Marseillea rezultatom 2:1 i preskočio ga na drugom mjestu ljestvice...

Dvoboj druge i treće momčadi Ligue 1 otišao je na stranu Lensa koji je pred svojim navijačima bio bolji od Marseillea kojeg vodi Igor Tudor. Na koncu je slavio rezultatom 2:1 i stigao na 72 boda, tri manje od vodećeg PSG-a i dva više od večerašnjeg protivnika.

Igraj na utakmice Ligue 1 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ovakvim razvojem situacije prekinut je veliki niz Marseillea od 12 uzastopnih gostujućih utakmica bez poraza. Vjerojatno u najgorem trenutku sezone, no do kraja su ostala još četiri gola i svašta je moguće.

Činilo se na trenutak u osmoj minuti da je Marseille poveo preko Alexisa Sanheza, no nakon pregleda snimke sudac je poništio pogodak zbog prekršaja nad Kevinom Dansom.

Utakmica visokih tenzija ponudila je puno toga, a u 22. minuti sjajno je opalio Soko Fofana, no zatresla se vratnica. Isti igrač ipak je doveo Lens u vodstvo u 42. minuti kada je još jedan odličan udarac ipak završio iza Paua Lopeza.

Nakon što je u 29. minuti zbog ozljede igru morao napustiti Samuel Gigot, isto je napravio i Alexis Sanchez na poluvremenu što je stvorilo dodatne probleme hrvatskom treneru na klupi gostujuće momčadi.

Točno sat vremena igre bilo je potrebno Lensu za drugi pogodak. Ubacio je Przemyslaw Frankowski, a loptu u gol skrenuo Lois Openda.

Rezultat se ponovno promijenio tek u 88. minuti kada je Dimitri Payet smanjio zaostatak gostiju. U igru je ušao 12 minuta ranije, a ovo mu je bio treći pogodak sezone. Međutim do kraja se rezultat ipak više nije mijenjao.