Celtic pobjedom protiv Heartsa osigurao 53. titulu prvaka Škotske

Branimir Korać, HINA • nedjelja, 07.05.2023.

Nogometaši Celtica osigurali su 53. naslov škotskog prvaka nakon što su u susretu 34. kola na gostovanju pobijedili Hearts s 2:0.

Četiri kola prije kraja prvenstva Celtic ima 13 bodova više od Rangersa koji je na svom Ibroxu porazio Aberdeen s 1:0.

Igraj na utakmice škotskog prvenstva na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ključni trenutak utakmice igrane na Tynecastle Parku u Edinburghu dogodio se u posljednjim trenucima prvog dijela kada je Hearts ostao s igračem manje nakon što je isključen Alexander Cochrane.

U nastavku susreta "Bhoysi" su prelomili utakmicu golovima Japanca Kyoga Furuhashija (67) i Korejca Hyun-Gyu Oha (80).

"Ovaj klub zahtijeva uspjeh. Sretan sam zbog igrača i navijača. Danas je zaista poseban dan. Ovo za mene predstavlja ostvarenje sna, svakodnevno raditi i predstavljati ovaj klub, predstavljati ove dečke. To je apsolutno zadovoljstvo," kazao je kapetan Callum McGregor za Sky Sports.

"Ovo je klub kojem pobjede nikad ne dosade. Sjajno je biti dio ove fantastične atmosfere," dodao je vratar Joe Hart nakon što je Celtic upisao 34. susret u nizu u svim natjecanjim bez poraza.

Za Celtic je ovo drugi naslov u nizu, 11. u posljednjih 12 godina, te 53. u povijesti. Rangers je i dalje rekorder s dvije titule više.

Rangers je u 34. kolu na svom Ibroxu pobijedio Aberdeen s 1:0, a pogodak odluke zabio je Todd Cantwell u 65. minuti.

Borna Barišić i Antonio Čolak nisu nastupili za domaći sastav zbog ozljeda.

Četiri kola prije kraja Celtic ima 95 bodova, Rangers je drugi sa 82, dok je Aberdeen treći sa 53 boda.

Celtic je ove sezone već osvojio Liga kup, a priliku za "trostruku krunu" imat će 3. lipnja kada će u finalu Kupa odmjeriti snage protiv Invernessa.