SuperSport Druga NL, 26. kolo, 08.05.2023, 17:00 h, Stadion Gradski vrt, Osijek
Suci: Ivan Matić, Dino Knez, Aleksandar Vuzem; 4. sudac: Domagoj Kečinović
Marko Gazić 75', 90'+4'
Belišće

Belišće nakon tri mjeseca do pobjede, "crveni" promarširali Gradskim vrtom

Petar Jenjić • ponedjeljak, 08.05.2023.

Nogometaši Belišća vratili su se na pobjednički kolosijek nakon što su na Gradskom vrtu bili bolji od druge momčadi Osijeka...

Tin Polić
60'
27
Antonijo Ivandić
60'
6
Petar Ivančan
60'
16
Filip Mažar
68'
14
Josip Vuica
81'
Sang-hun Seok
46'
5
Luga Grgić
61'
13
Luka Conjar
71'
23
Edi Pavlović
87'
23
Bruno Damjanović
87'
Dino Gavrić

Posljednja utakmica 26. kola SuperSport Druge NL bila je uspješna za Belišće. Nakon što je posljednjih deset natjecateljskih utakmica osvojilo tek dva boda, danas je uspjelo uzeti puni plijen i vratiti se kući slavljenički, prvi puta još od 12. veljače.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Današnja "žrtva" bila je druga momčad Osijeka, a konačan rezultat 0:3. Porazom ostaje dijeliti pretposljednje mjesto s Grobničanom na 25 bodova, dok im Marsonia bježi dva boda.

Prvo poluvrijeme bilo je poprilično izjednačeno s ponekom opasnom situacijom na obje strane terena. Kod Osijeka izdvaja se udarac Marina Prekodravca glavom koji odlaz iznad grede, a zatim i pokušaj Filip Lišnića koji je pucao s deset metara, no jako visoko preko gola.

Belišće je imalo jedan oštar ubačaj kroz peterac, no loptu nitko nije uspio zahvatiti za udarac. Najbolju priliku imalo je preko Silvija Anočića koji je utrčao u kazneni prostor i pucao iskosa, no obranio je Tin Sajko.

Nakon nešto manje od sat vremena igre Belišće je stiglo do vodstva. Sang-hun Seok se izborio za loptu i odigrao za Filipa Radovanovića koji snažnim udarcem iskosa neobranjivo pogađa pod gredu.

Uslijedio je nekoliko pokušaja druge momčadi Osijeka, ali čak tri puta na pravom mjestu bio je Frane Barbić. Redom su pokušavali Ognjen Bakić, Antonijo Ivandić i Tin Polić, no vratar Belišća obranio je sva tri pokušaja.

I 2:0 za Belišće u 75. minuti. Silvio Anočić je vratio na peterac gdje loptu nije najbolje zahvatio Luka Conjar. Na sreću po "crvene" ona dolazi do Marka Gazića koji je lakoćom skreće u gol iz blizine.

Isti igrač mogao je zabiti novi gol nekoliko minuta kasnije, izašao je sam pred golmana, ali udarac mu odlazi kraj gola. U samoj završnici utakmice Gazić je postavio konačnih 3:0, a odmah nakon toga sudac dosudio kraj susreta.