Đoković krenuo uz manje probleme, niz nositelja oprostio se već u drugom kolu Rima

Branimir Korać • petak, 12.05.2023.

Odigrani su susreti drugog kola Masters 1000 turnira u Rimu gdje je niz nositelja zaustavljeno već na startu. U akciji je bio prvopostavljeni Novak Đoković i upisao je pobjedu u dva seta...

Nije sve išlo po planu u petak za nositelje u Rimu. Desetopostavljeni Felix Auger-Aliassime neočekivano je posrnuo na startu svog puta protiv australskog kvalifikanta Alexeija Popyrina, a poraz je upisao i 30. nositelj Miomir Kecmanović protiv domaćeg veterana Fabija Fogninija.

Igraj na mečeve ATP turnira u Rimu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

23. nositelja Botica van de Zandschulpa lakoćom je eliminirao Laslo Đere koji nije dopustio Nizozemcu da se uopće približi osvajanju seta. Ništa bolje nije se proveo niti Alex de Minaur koji je također glatko izgubio od Martona Fucsovicsa.

Prvi put u akciji bio je Novak Đoković koji je u dva seta svladao Tomasa Etcheverryja, ali uz dosta muke, posebno u prvom setu kojeg je dobio tek u tie-breaku. U drugom setu već je bilo lakše za Đokovića koji je tako odradio zagrijavanje.

Grigor Dimitrov je u zvučnom dvoboju svladao Stana Wawrinku koji je odveo drugi set u tie-break, ali tamo je Bugarin ipak završio posao.

Još jedno iznenađenje priredio je Gregoire Barrere koji je nakon velike borbe svladao Karena Hačanova. Odluka je pala u tie-breaku trećeg seta gdje je Barrer bio bolji sa 7:4 i izborio treće kolo preko 11. nositelja.

Ljubimac domaćih navijača Jannik Sinner odigrao je odličan meč protiv Thanasija Kokkinakisa, prepustio mu je svega pet gemova i najavio dobar turnir.

Holger Rune, Casper Ruud i Cameron Norrie prošetali su se do trećeg kola.

Masters 1000 Rim, drugo kolo:
Fabio Fognini (Italija, WC) - Miomir Kecmanović (Srbija, 30) 6:3, 7:6(6)
Alexei Popyrin (Australija, Q) - Felix Auger-Aliassime (Kanada, 10) 6:4, 4:6, 7:5
Laslo Đere (Srbija) - Botic van de Zandschulp (Nizozemska, 23) 6:2, 6:4
Marton Fucsovics (Mađarska) - Alex De Minaur (Australija, 17) 6:3, 6:4
Novak Đoković (Srbija, 1) - Tomas Etcheverry (Argentina) 7:6(5), 6:2
Aleksander Ševčenko (-, LL) - Sebastian Baez (Argentina) 6:3, 6:4
Grigor Dimitrov (Bugarska, 26) - Stan Wawrinka (Švicarska) 6:4, 7:6(3)
Gregoire Barrere (Francuska) - Karen Hačanov (-, 11) 4:6, 6:4, 7:6(4)
Cristian Garin (Čile) - Tommy Paul (SAD, 16) 4:6, 6:3, 6:4
Jannik Sinner (Italija, 8) - Thanasi Kokkinakis (Australija, Q) 6:1, 6:4