SuperSport Druga NL, 27. kolo, 13.05.2023, 13:00 h, Rijeka, Kantrida
Suci: Ivan Vukančić, Filip Krznarić, Dario Pranjić
David Crnjac 90'+4'
Bjelovar

Težak poraz Opatije na Kantridi, Bjelovar zasluženo visoko slavio

Branimir Korać • subota, 13.05.2023.

Malo tko je mogao predvidjeti baš ovakav poraz Opatije, međutim momčad je u očitoj krizi, a potvrdio je to i Bjelovar koj9i je slavio s visokih 5:0...

Nemanja Kašiković
56'
22
Paolo Grbac
56'
4
Igor Jugović
69'
5
Danijel Lazić
79'
16
Nikša Čulina
79'
Dorijan Jurčević
46'
26
Josip Serdarušić
65'
11
Damjan Jurić
70'
5
David Crnjac
82'

Marin Lalić

Odličan dan za Bjelovar koji je stvarao velike probleme Opatiji i zasluženo ju je svladao. Možda 5:0 zvuči previsoko, ali obrana domaćčina izgledala je dosta loše što je Bjelovar lakoćom kažnjavao.

Igraj na utakmice SuperSport Druge NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Susret na Kantridi krenuo je otvoreno i vrlo brzo stigle su prve konkretne prijetnje. Prvo je u trećoj minuti Pozderac odlično opalio s 20 metara, ali lopta je pogodila gredu, u nastavku akcije do nje je došao Pejanović koji s ruba kaznenog prostora puca pokraj gola.

Bjelovar je uzvratio dvije minute kasnije, opasni Motika poslao je loptu u 16 metara, na drugoj vratnici ona dolazi do Kožarića, no njegov udarac odlično blokira Prskalo.

Uslijedilo je razdoblje ravnopravne igre bez previše prilika, a u 33. minuti stigao je pogodak. Jakov Pranjić dobio je loptu na nekih 20 metara od gola, krasno je prevario čuvara, ušao u 16 metara i onda mirno pogodio u sam kut za vodstvo Bjelovara.

Odmah na početku drugog dijela Bjelovar ima novu priliku za povećanje vodstva. Još jednom je veliki posao napravio Pranjić koji se izborio za poziciju, pucao s desetak metara, ali sjajno je obranio Prskalo.

Opatija nikako nije pronalazila način kako pritisnuti goste i stvoriti prilike, a s druge strane jedna kontra donijela je Bjelovaru novi gol. U 75. minuti Pranjić je pobjegao u kontru, proigrao samog Glavinu koji povećava prednost Bjelovara.

Bjelovar je ubrzo došao i do trećeg pogotka, Serdarušić je odlično proigrao Motiku koji dolazi pred vratara i podiže prednost.

Opatija se potpuno raspala i do kraja je primila još jedan pogodak iz još jedne kontre, a strijelac je bio ponovno Pranjić. Bilo je to u 92. minuti, ali to nije bilo sve, dvije minute kasnije Crnjac krade loptu i zabija za konačnih i ogromnih 0:5.