SuperSport Prva NL, 30. kolo, 13.05.2023, 15:00 h, Zagreb, Kustošija
Suci: Renato Lacić, Marko Maloča, Vinko Podrug
Krešimir Kovačević 80', 82'
Rudeš

Dubrava izdržala sat vremena, a nakon toga je uslijedio potop

Branimir Korać • subota, 13.05.2023.

Nogometaši Rudeša upisali su 3:0 pobjedu u gostima kod Dubrave i tako su se posve približili matematičkoj potvrdi naslova prvaka SuperSport Prve NL...

Boyan Jia
57'
17
Matej Hoić
73'
7
Filip Vajdovčić
73'
19
Antun Gucić
83'
Roko Brajković
73'
22
Krešimir Kovačević
73'
21
Tino-Sven Sušić
83'
23
Ante Matić
83'
Davor Mladina

Rudeš je zasluženo slavio u gostima kod Dubrave te nakon dva remija protiv Dugopolja i Hrvatskog dragovoljca, vratio se pobjedama. U zanimljivom dvoboju Dubrava je pala s dva gola sredinom drugog poluvremena nakon čega je Rudeš lako priveo susret kraju.

Igraj na utakmice SuperSport Prve NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

I u prvom poluvremenu Rudeš je bio bolji protivnik, ali realizacija nije bila dobra. Matko Kramer je držao Dubravu na životu, međutim u nastavku nije bilo spasa za domaćina.

Iako je od početka Rudeš izgledao bolje, u 33. minuti je tek kreirao prvu veliku priliku. Lopta je prošla kroz obranu, s lijeve strane je stigao Rešetar koji je došao sam pred Kramera, ali vratar Dubrave sjajno brani.

Dubrava je svoju najbolju priliku imala tri minute kasnije, nakon kornera iz blizine je pucao Ljubanović, ali obrana Rudeša s gol linije izbija loptu.

Do 61. minute čekalo se na pogotke, a onda se otvorilo. Lijepa akcija gostiju, Oddei je dobio loptu u 16 metara, odmah ju je poslao na peterac gdje dolazi Gudelj i lakoćom zabija za vodstvo.

Dvije minute kasnije Gudelj postiže krasan pogodak. Lopta mu je došla na 17 metara, a on poluvisoko pogodio za povećanje vodstva.

Gudelja je u 73. minuti zamijenio Krešimir Kovačević koji u potpunosti preuzima njegovu ulogu i zabija naredna dva gola.

U 80. minuti lopta je gurnuta u prostor za Kovačevića kojeg nitko nije pratio, on dolazi sam pred vratara i lako zabija.

Dvije minute kasnije četvrti pogodak Rudeša, ponovno Kovačević. Ovaj put Araujo mu je dao loptu na 17 metara, a Kovačević je lijepo zabio.

Do kraja susreta promjena nije bilo, ostalo je tih 0:4.