Southampton matematički ispao iz Premiershipa, Kovačić izašao zbog ozljede

Petar Jenjić • subota, 13.05.2023.

Odigrane su još četiri utakmice 36. kola Premiershipa iz kojih izdvajamo ozljedu Matea Kovačića, zbog koje je napustio igru, te matemtički ispadanje Southamptona iz Premiershipa...

Aston Villa - Tottenham 2:1

Nakon dva minimalna poraza, pobjedama se vratila Aston Villa koja je na domaćem terenu s 2:1 bila bolja od Tottenhama i tako mu nanijela četvrti poraz u zadnjih šest utakmica.

Igraj na utakmice Premiershipa na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon osam minuta igre Aston Villa je povela, a svoj je peti pogodak sezone, na asistenciju Leona Baileyja, postigao Jacob Ramsey.

Za 2:0 u 72. minuti zabio je Douglas Luiz iz slobodnog udarca. Završnica susreta ponudila je dramu, posebno od 90. minute kada je Harry Kane poentirao iz kaznenog udarca.

Ivan Perišić ušao je u igru početkom sudačke nadoknade drugog poluvremena.

Chelsea - Nottingham Forest 2:2

Bod na Stamford Bridgeu kod Chelseaja osvojio je Nottingham Forest koji je tako stigao na tri boda ispred Leedsa, posljednje ekipe koja u ovom trenutku ispada. S druge strane, loše predstave Bluesa se nastavljaju.

Nakon dva pogotka protiv Southamptona, Taiwo Awoniyi nastavlja i danas u dobroj golgeterskoj formi, a mrežu Chelseaja načeo je nakon 13 minuta igre. Asistencija se piše Renanu Lodiju.

U samoj završnici prvog poluvremena igru je bio prisiljen napustiti Mateo Kovačić zbog ozljede, a zbog njega je u igru ušao Ruben Loftus-Cheek.

Od 51. do 58. minute Raheem Sterling donio je preokret Chelseaju, a posebno je lijep bio drugi, preciznim udarcem iskosa u daljnji kut. Međutim, već u 62. minuti Awoniyi je svojim drugim zgoditkom poravnao rezultat.

Crystal Palace - Bournemouth 2:0

Eberechi Eze bio je junak Crystal Palacea postigavši dva pogotka u domaćoj pobjedi protiv Bournemoutha kojom čvrsto drži sredinu ljestvice.

Manchester United - Wolverhampton 2:0

Borbu za pozicije koje vode u Ligu prvaka nastavlja Manchester United koji je na Old Traffordu bio bolji od Wolverhamptona i tako se izjednačio s Newcastleom na 66 bodova.

Nakon 32 minute igre poveo je Manchester United. Antony je nesebično proigrao Anthonyja Martiala koji postiže prvi gol nakon nešto više od mjesec dana.

U završnici susreta domaćin je potvrdio pobjedu pogotkom Alejandra Garnacha koji je odigrao svoje prve minute od 12. ožujka, nakon čega je bio ozlijeđen.

Southampton - Fulham 0:2

Nakon prvog poluvremena nije bilo golova, a već u 48. minuti Fulham je poveo nakon što je poentirao Carlos Vinicius, a zaslužan za gol bio je Harrison Reed koji je požrtvovno uklizao i proslijedio loptu suigraču.

Na terene se u 65. minuti vratio Aleksandar Mitrović nakon suspenzije, a za prvi pogodak trebalo mu je svega šest minuta i 31 sekunda.

Duje Ćaleta-Car nije ulazio u igru za domaće, dok je Mislav Oršić odavno van sastava. Fulham čvrsto drži sredinu ljestvice s 51 bodom, dok Southampton sada zaostaje osam bodova za Evertonom koji je posljednji iznad linije ispadanja. Tako je i matematički ispao iz Premiershipa.